| Elegant a întrebat:

Uneori cand am vise se intampla in vis sa sa zic rugaciuni, de ce?

6 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Altii cauta asta si nu reusesc dupa ani. Cred ca ai memoria mai curata. Mentine-te asa.

| danay72 a răspuns:

Pur si simplu. Visele apar din multimea gandurilor.Probabil te rogi des si de aceea faci acest lucru si in vis.

| xerxes1 a răspuns:

Programare mentala.
Religia are prostul obicei sa transforme creierul adeptilor in muci.

| Mclaren12 a răspuns:

Probabil de la prea multa indoctrinare.
Presupun ca esti crestin si un crestin inca de la nastere este supus ritualurilor crestine care ii umplu mintea fragila si subconstientul de dogme crestine. Cum visele provin din subconstient, evident ca poti visa toate bazaconiile legate de crestinism.

| gratargratar a răspuns:

Pentru ca stii ca in intuneric singura Lumina e Hristos.

| chazz a răspuns:

Exista doua tipuri de vis infantil= visezi lucruri si actiuni pe care le doresti si complex=probleme, frustrari sub forme codate, treaba asta vine din subconstient, tu trebuie sa faci o introspectie si sa aflii treaba asta. citeste cartea Interpretarea Viselor de Sigmund Freud, ex: vis infantil: cand eram mic visam ca levitez pentru. ca eram un mare fan criss angel si m-a obsedau iluziile lui.