| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Uneori diavolul permite oamenilor sa aiba o viata fara probleme pentru ca nu vrea ca ei sa se indrepte catre Dumnezeu. Pacatul este ca o celula de inchisoare, cu exceptia faptului ca e draguta si comfortabila, si nu pare sa fie vreo nevoie de plecare.
Usa e larg deschisa, pana cand intr-o zi, timpul se termina. Si usa celulii de inchisoare se inchide. Si dintr-o data... este prea tarziu.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Deocamdata vad ca timpul trece din ce in ce mai repede. Si intr-adevar intr-o zi se termina. Dar cui ii pasa?

| RAY a răspuns:

Deci daca il alegi pe satanel cel rau duci o viata ok in scimb daca il alegi pe dumnezeu vei duce o viata cu chin si suferinta, care e cel bun si iubitor satanel sau dumnezeu? si dupa o viata de tortura, suferinta si durere ai iluzia unui rai vesnic, asta daca ai nimerit zeul potrivit si religia potrivita, desi un om normal la cap ar alege satanismul din exemplu dat de tine, crestini sunt masocisti le place suferinta nu stiam

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Uneori diavolul permite oamenilor sa aiba o viata fara probleme pentru ca nu vrea ca ei sa se indrepte catre Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

In Romania nu a existat niciodata uneori, ce trist

| milan9 a răspuns:

Felicitari pentru chestiunea pusa in discutie... happy

| Theo94 a răspuns:

"Uneori"doar, depinde ce chef are "Uneori", in rest merge inainte...

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Intelept. Si Isus vorbea in pilde ca sa-L inteleaga ceilalti.