| Meme10Memu a întrebat:

Unii oameni religiosi se gandesc ca nu vor muri niciodata dar cum se face ca si ei imbatranesc si mor?

Exclus partea aceea cu suflet nemuritor si alte povesti.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ei nu se gandesc.
Li se spune, ca daca fac aia sau ailalta o sa traiasca vesnic... bine spiritual, nu fizic.

| Meme10Memu explică (pentru suntserios):

Se uita in oglinda si nu le prea vine a crede ca ei imbatranesc dar intr-un dumnezeu imaginar ei cred. rolling on the floor Vorbesc despre felul de oameni religiosi care cred ca ei sunt destinati de un dumnezeu sa nu moara niciodata. Nu ma refer la toti oamenii religiosi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Și faptul că te ai născut și ai niste amintiri despre propria ta persoana este tot în IMAGINATIA ta, cap de lut.

| Superior a răspuns (pentru suntserios):

Bine ca gandesti tu mult...

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Istoria nu e imaginatie.

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

Mult mai mult decat oile religioase.