| Teodor168 a întrebat:

Unii oameni zic ca ca noi am fost Creați de Extratereștii si ca aceștia exista in Zona 51.
Ce credeți despre asta, si dacă chiar este adevărat ca exista, de ce i-a creat Dumnezeu?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da pe dumnezeu cine l-a creat?

| xerxes1 a răspuns:

Poate in anumite etape ale evolutiei am fost putin ajutati.
Dumnezeul biblic nu are legatura.A fost prea mic si neinsemnat pentru a fi luat in calcul.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Biblia ne spune ca Dumnezeu a creiat in cer îngeri,iar pe pamant oameni,animale,păsări, in ape peste, mamifere specifice domeniului respectiv. Dumnezeu este creatorul a tot ce are viata, dar nu spune ca a facut extraterestri, nici fantome nici strigoi.Toate aceste amăgire sunt puse in scena de un înger,care a fost facut foarte frumos,fara defecțiune,foarte înțelept si puternic dar, care dupa un timp si-a dorit sa fie el mai presus decat creiatorul lui,si-a hrănit mintea cu aceasta dorinta,l-a calomniat pe cel ce l-a facut,i s-a împotrivit, si astfel a devenit un Diavol si Satan, adica=impotrivitor si calomniator al lui Dumnezeu. De atunci a cautat sa-l pună pe Dumnezeu intr-o lumina negativă în fața altor îngeri si in fata oamenilor. SI PENTRU CA EL ESTE TATAL MINCIUNII asa cum l-a numit Isus induce in eroare intregul pamant locuit, căutând sa ascundă adevarul despre Dumnezeu, si servindu-le oamenilor tot felul departe printre care si cea cu extraterestri.Deci atentie! Isus a spus :,,. Când ve-ti cunoaste adevarul, adevarul va va face liberi". Ioan 8:32; Cauta si tu adevarul pe care poti sa-l gasesti studiind Biblia,.

| Clockwork a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Sa spui ca nu exista extraterstrii, e ca si cum ai lua o cana de apa din ocean si ai zice ca in tot oceanu e doar pestisorul ala mic pe care l-ai prins in cana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are Yehova care nici nu exista cu extraterestrii? laughing

| BogdanMx a răspuns:

Nu știm dacă mai există alte făpturi în Univers. Poate da, poate nu. Nu ne ajută cu nimic să știm asta, și nici nu vom înțelege de ce au fost create (dacă există), deoarece acest lucru depășește capacitatea noastră de înțelegere.