| LegionarulRoman a întrebat:

Ups! Ce greseala din partea Pentagonului! Au incadrat biserica romano-catolica si evanghelica ca fiind extremiste! Cum se poate asta? Sau sunt de vina arderile pe rug,inchizitiile, cruciadele etc.?

http://www.razbointrucuvant.ro/......-al-qaeda/

5 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Si asta ce intrebare e? si nu nu sunt devina cele specificate mai sus pentru ca alea nu se practica numa in merlin

| BlackSulphur a răspuns:

Pai, da, o mare parte din Americani sunt extremisti.

| thealchemist a răspuns:

Pina una alta biserica ortodoxa nu si-a cerut nici acum scuze pentru ca a eliberat robii manastiresti cu 3 ani dupa puterea laica. inseamna asta ca ortodoxia sprijina sclavia?

| relian a răspuns:

Au incadrat bine si adevarul asta si este.Biserica a fost si este o institutie extremista, nu accepta, nu vede nu aude altceva decit ce ei cred. Poti sa le dovedesti negru pe alb uite realitatea ca ei nu o accepta.Asta inseamna extremism.Si cind mai omori si oameni zla esti, ce vrei sa te numesti binefacator sau cum? Acum hai sa zicem biserica nu mai omoara oameni, dar cu siguranta ar faceao daca ei ar avea puterea militara.De ex putem vedea chestia asta f bine acolo in stateleunde biserica, religia chiar au puterea in mina, la arabi de ex.Aia omoara si pe maicasa pentru religia lor.Ca urmare Pentagonul stie ce spune.Acum ca nici ei nu-s departe aia e alta poveste, doar vorbeam strict de biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh cu toate ca-s crestin penticostal, recunosc ca are dreptate, dar nici voi ortodocsi nu sunt mai sfitii. PS: Cruciadele apartine ortodocsilor. :-p