| navarre a întrebat:

Urmariti ce se discuta la asazisele adunari ale sectei adventiste, si ipocrizia unor popi la costum(pastori)
http://www.youtube.com/watch?v=UInSwb_NbiQ&feature=youtu .be

14 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Pai nu sunt asa zise, pentru ca ele chiar au loc, si nu sunt secta sunt religie, si la fel ca si la toate religiile daca le vezi din exterior par "ipocrite"...
PS: sunt ateu! asa ca pentru mine toti sunt ipocriti! iar in legatura cu preotii crestini nu sunt si ei ipocriti? unde este traiul auxter, cand ei sunt inconjurati de opulenta (bani, masini, ceasuri scumpe, bijuterii scumpe) si cand nu au nici o legatura cu religia?

Răspuns utilizator avertizat
| drhotzu a răspuns (pentru navarre):

Si care este diferenta? nu vreau sa vad ce a scris unu pe blog... ca asa pot sa scriu si eu o gramada, o lucrare stiintifica sau ce le deosebeste?

| kriystina19 a răspuns:

Buna tin sa iti spun ca eu am fost in adunari de adventisti si nu este vb de asa ceva doar pentru ca un sungur om care nu si-a gasit un discurs potrivit pentru o predica din biblie nu trebuie sa ii judeci pe toti la fel.cand am mers eu sa vad de curiozitate cum este am observat ca predica se face doar pe baza biblie nu din sf. traditie cum fac ortodoxi si mai mult canta de nu prea intelegi nimica. acest video nu are decat o singura vizualizare si poate fi trucat cel mai bine ar fi sa nu te iei dupa clipuri postate pe you tub mai bine daca ai curiozitatea sa vezi cum e poti sa mergi intr-o sambata in orice adunare adventista si nimeni nu o sa te dea afara si te convingi sungur/a cum e numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| kriystina19 a răspuns (pentru navarre):

Cred ca esti putin afon din ceea ce tu susti ca sti sau esti atata de bine informat.
In primul rind: 1 in biblie scrie de zeciuiala
2. la fel in biblie scrie ca dupa ce dai zeciuiala pe tine nu te mai intereseaza ce se face cu ia
3. iar alta chestie este ca daca vrei pui zeciuiala iar daca vrei nu pui zeciuiala, nimeni nu te obliga.
Asa ca informeazate mai bine in loc sa spui lucruri ateiste pentru ca orice religie ai avea trebuie sa pui a zecea parte pentru Domnul.

Si stai linistit ca odata o sa-ti dai seama si daca nu repede la judecata cu siguranta vei da si socoteala pentru orice cuvint spus impotriva bibliei si a lui Dumnezeu.

Masinile de lux daca ai observat le cam au toti adventisti si sti de ce?

Nu fumeaza, nu beau, nu preacurvesc, iar cind indeplinesti conditiile astea ati raman mai bine de 12 milioane lunar, dar ce sa pobestim noi, tu esti rasist si nu te duce vederea mai mult, daca ai fi vazut tu cu ochi tai turmele de oi si berbeci cum spui ca stau bogati separati de saraci teasi crede dar cum eu le vad de 29 de ani nu-mi veni tu cu cioara vopsita la mine.

Nu mai trimite mesaje daca chiar nu pricepi.

Răspuns utilizator avertizat
| kriystina19 a răspuns (pentru navarre):

Cind biblia sa editat nu existau evrei ca sa stii, fraeri sunt cei care te vor crede pe tine un nesimtit care nu are vocabular frumos, iar daca ai invidie ce sa fac fate popa sau popo.

Adventisti nu se cred pocaiti in primul rind, al doile rind e ca nu ne-a invatat bolnaVA aia ci biblia spune, invidia e mare in toata lumea ce sa faci la tati ni greu.

Nu mai trimite mesaje cu timpeniile tale necunoscute ci doar auzite.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru navarre):

Deci tu chiar ai ceva cu Adventistiilaughing dupa vocabularul tau nici nu ma mir ce iti poate capuloh go on In primul rand ZECIMEA se da daca vrei, NU esti OBLIGAT! iar banii nu se duc la pastori ca sa stii si tu, sunt folositi pentru a ajuta oamenii saraci.Pastorii nu au salarii, ei predica din inima nu le trebuie BANI! "pocaiti" stii macar ce inseamna cuvantul sau il folosesti si tu ca sa te afli in treaba.Nici un OM nu este SFANT! nici adventistii si nici altii! dar spre deosebire de voi, noi nu fumam, bem, preacurvim etc.iar daca savarsim un pacat ne cerem iertare de la Dumnezeu! Noi nu ne inchinam la iCOANE, IDOLI..ca voi, dar ce sa iti mai explic, nu are rost pentru ca esti oribita de Diavol si nu vezi Adevarul.Indiferent de religie daca ai fi crezut in Dumnezeu nu ai fi vorbit asa si nu ai fi criticat pe nimeni! Te sfatuiesc sa citesti cu ATENTIE BIBLIA si dupa mai vorbimwinking Sau nici nu ai nevoie sa citesti fiindca tu te crezi DUMNEZEU si le stii pe toate!oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| martzian a răspuns (pentru navarre):

Draga "navarre", discursul tau este periculos de discriminator, xenofob si aduce atingere (nejustificat) imaginii unor grupuri largi de oameni. Te informez ca termenul "j i d a n" este considerat ca fiind jignitor. Ai grija, internetul este spatiu public si, pentru ceea ce postam, putem fi chemati sa dam (legal) socoteala. Ura si atacul la nationalitatea sau religia celorlalti nu iti face cinste, indiferent de confesiunea din care faci parte. Cu respect si cu speranta ca te vei mai linisti dupa ce depasesti momentul, Martzian.

Răspuns utilizator avertizat