| anonim_4396 a întrebat:

Utilizarea prezervativului in cadrul actului sexual, este considerat ca fiind un pacat?

15 răspunsuri:
| William a răspuns:

Actul sexual in sine este un pacat. straight face

| anonim_4396 explică (pentru William):

Pai daca parintii tai nu pacatuiau (dupa parerea ta), tu nu mai existai sa debitezi asemenea ineptii. Poate ca in cazul tau, chiar au pacatuit.

regis
| regis a răspuns:

Da, este considerat un pacat. Bineinteles, este considerat un pacat doar de catre cei inchisi la minte.

| ania a răspuns:

Nu cred, nu ucizi nici o ființă umană( care începe să existe din momentul concepției), nu există nici o poruncă în Biblie de a concepe toți copiii pe care i-ai putea concepe.

| Mădă0611 a răspuns:

Yeap, orice metoda de contraceptie e pacat, cam la fel de pacat cum e avortul.

| trolololo a răspuns (pentru Mădă0611):

Da, am citit în Biblie ca e interzisa folosirea de prezervative în special Durex și Trojan.

| Mădă0611 a răspuns (pentru trolololo):

App, inteligenti aia care au numit chestile alea Trojan, cat studiu, cata documentare. laughing

| Zenit313 a răspuns:

Regulile sunt create de frustrati sexuali.
Si este pacat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,ci dorinta de a nu procreea, inca.

| Silviuloan a răspuns:

Da.

| chazz a răspuns:

Este,irosesti samanta.

| Jackul336 a răspuns:

Este considerat de unii un pacat iar de altii nu! si cand e considerat ca pacat ratiunile pot fi religioase sau biologice!

hai sa vorbesc despre astea biologice : in sperma tu ai substante cu rol antidepresiv pentru femeie, deci daca termini in ea, sperma o va face mai fericita, mai eterata.In acest caz ma refer strict la relatia stabila in care tu si cu iubita ta puteti face dragoste in toate variantele voastre.
Barbatii au o glanda endocrina in plus si anume prostata! Femeia nu are echivalentul de rigoare deci au nevoie fiecare de un barbat care sa le iubeasca ca sa fie fericite in viata lor!

Daca faci sex intamplator e un pacat tocmai nefolosirea prezervativului deoarece risti sa iei boli sau sa lasi insarcinata o fata cu care poate nu te mai vezi! Cate fete nu sunt distruse psihic din pricina unor sarcini nedorite si a conjuncturilor aferente! De la un prezervativ nu va avea de suferit cat poate risca de la un avort care o poate marca biologic si psihologic! Prezervativul nu-i deregleaza organismul la fel ca si pastilele!

| 7Dany a răspuns:

Citeste in Genesa ( Facerea ) despre Onan, fiul lui Iuda, fiul lui Iacov. E cam acelasi lucru cu ceea ce a facut el.

| ChuckNorris42 a răspuns:

Da, Sfantul Duh nu a folosit prezervativ pe Fecioara Maria. Ce ganduri necurate ai!

Răspuns utilizator avertizat