| Marck94 a întrebat:

V-ar plăcea să fiți numai tineri veșnic? Tinerețe fără bătrânețe! Dar nemuritori? Ce simplu ar fi pentru noi! De ar exista o viata linistita, frumoasa fara moarte. Era perfect pentru toti!

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Este idealul pentru un crestin, aceasta viata EXISTA si va fi valabila si pentru o parte din omenire, IN CURAND.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

V-ar plăcea să fiți numai tineri veșnic?
nu, ma multumesc cu cat o sa traiesc, asa am obligatia sa o apreciez mai mult

| J0B0MAT a răspuns:

Daaa.

| SG1995 a răspuns:

Nu aș spune, viața e plăcută tocmai pentru că are un final. E ca un film, un film care nu se mai termină devine sec. Dacă ar fi să fiu nemuritor aș vrea să fiu ceva gen Doctor Who, la fiecare 100 de ani să-mi schimb corpul și personalitatea.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Tanar veșnic, da. Nemuritor, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nemuritoare nu, ca m-as plictisi. Tanara da, mi-e groaza de batranete. Doar ca tinerete nu = viata linistita si frumoasa. Nu moartea face viata urata si grea. Adica nu moartea noastra laughing.

Daca eram toti nemuritori nu mai aveam loc pe planeta asta. Nu era perfect. Trebuia sa stam inghesuiti, probabil in blocuri de 100 de etaje si cativa metri patrati si nu mai aveam joburi si mancare. Nup. E bine asa.

| wpetterssone a răspuns:

Dumnezeu ne promite un Regat în care vom locui veșnic. Conducătorul acestui Regat este Isus Cristos.
Singura condiție pe care trebuie să o urmezi este să îl urmezi pe Isus și să respecți Cuvântul Tatălui.

Răspuns utilizator avertizat
| Jay1 a răspuns:

Asta ar fi tare de tot!