| AvalohAlyn a întrebat:

V-ar placea să fiți vizionar/prevăzător/clarvăzător așa că Nostradamus,că Baba Vanga, Edgar Cayce adică să aveți darul acesta al previziunii viitorului?
Mie da, foarte mult.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Poti sa fi la orice ora. Spui niste lucruri vagi, iar apoi cauti similitudini cu ce s-a intamplat; o sa gasesti ceva, daca nu, fortezi lucrurile si gasesti pana la urma.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca ți-ai dori sa fii ca unul din vizionarii din Biblie care se știe ca aveau viziuni de la Dumnezeu, m-aș bucura sa îți dorești atât de mult. Dar a dori sa fii ca cei pe care i-ai menționat in întrebare nu te-aș sfătui sa îți dorești pentru ca nu poți ști de ce duh au fost călăuziți. Citește Biblia si te vei lamuri singur.

| Algo098 a răspuns:

Daca ar fi existat macar unul serios, poate mi-as fi dorit, dar cum asa ceva e imposibil nu are rost sa imi doresc. Lucrurile nu se intampla dupa un plan dinainte stabilit ca sa poti avea certitudinea ca vor avea loc anumite evenimente si exact la o anumita data. Cine pretinde ca poate spune cu exactitate ce se va intampla in viitor, e total neserios.

| slayer09 a răspuns:

De ce ai vrea sa fii ca ei? Pentru faima? sa te mandresti cu darul Domnului? Mai bine ai incerca sa te bucuri de ceea ce ai si sa ii multumesti Domnului pentru ceea ce ai.