| Pufuletica98 a întrebat:

V-ati dat seama ca toate intrebarile de pe categoria asta sunt impotriva crestinismului? Si mai spuneti ca suntem noi cei ce batjocoresc si critica alte religii...

41 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Nu cred ca sunt toate intrebarile impotriva crestinismului, mai ales ca posteaza si adeptii crestinismului pe aici.
Personal nu am batjocorit crestinismul, doar l-am criticat, asa cum critic si islamul (insa nu prea sunt musulmani pe aici cu care sa conversez). Daca unii vin cu niste intrebari survenite in urma indoielii cauzate de dogmele crestinismului asta nu inseamna ca isi bat joc de religia respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care nu-L cunosc pe Dumnezeu nu-si stiu rostul in viata si nici nu stiu de unde vin si unde se duc.

| ooolifeoolol a răspuns:

Ignora! Ei sunt cei ce vor arde in focurile iadului! Sarcam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine? Ei? Aici? Da de unde... Aici este tărâmul respectului şi al înţelegerii între semeni.

Dacă unul vine şi spune că un creştin este limitat mintal şi că este distrus pe viaţă, asta nu înseamnă că încearcă să-l batjocorească. Asta e critică obiectivă. Creştinul trebuie să-i respecte opinia, dacă nu, poate să-i răspundă, urmând să pornească o ceartă, pe care, ştim bine, tot creştinul a cauzat-o.

| Pufuletica98 explică (pentru anonim_4396):

Aici este tărâmul respectului şi al înţelegerii între semeni. laughing) frate esti tare m-ai omorat! laughing

| Mădă0611 a răspuns:

Vai, saracii de voi, ia uita-te mai bine, cine pe cine ataca? Cine jigneste? Cine ameninta cu iadul? Cine nu respecta libertatea celuilalt? Din cate stiu, ateismul e neutru, daca nu il ataci, dar crestinismul e pro si contra, fara sa-l ataci. Observi vreo diferenta intre termenii neutru - pro/contra? Ar cam trebui...

| Pufuletica98 explică (pentru Mădă0611):

"Vai, saraci de voi" cu asta ai dovedit ca am dreptate si cu asta am terminat.

| yanira4u a răspuns (pentru M25M):

Pot sa spun ca ma impresioneaza calmul tau.sunt relativ noua pe acest site si pot sa spun ca mi.am pierdut rabdare in ultimul hal.sa explice ce si mai ales cui? sa explici cuiva ca viata are rost chiar daca nu crede intr.o zeitate? nu se poate.pe bune.iti admir calmul.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Pufuletica98):

rolling on the floor Daca tu zici.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Impotriva ortodoxiei doar.

| shadovv a răspuns:

Eu vad doar vanitate...

| M25M a răspuns (pentru yanira4u):

sa explici cuiva ca viata are rost chiar daca nu crede intr.o zeitate--- Uite ca viata are un rost, rostul fiind sa traiesti, sa o apreciezi cum poti fiindca este singurul lucru palpabil, aici si acum. A afirma ca ateii nu au un rost in viata si ca traiesc degeba este un prejudecata inepta.
In plus jainisti si budistii nu traiesc pentru o zeitate, nu cred intr-o zeitate creatoare, dar traiesc pentru echilibrul propriu in raport cu unviersul, traiesc pentru armonie, pace si iubire. Iar majoritatea ateilor se pliaza pe aceleasi principii.

| dragos9234 a răspuns:

Iti dai seama ca esti subiectiv/a?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că este egalitate și că fiecare nu ar trebui să îi impună celuilalt în ce să creadă. Sunt și creștini fanatici care își bat joc și jignesc pe oricine nu e ca ei, sunt și atei care vorbesc urât și nu știu să respecte părerea altora. Aaa, da, mai e o categorie! Cea a trollilor care în aparență vor să pară credincioși, care doar râd de naivitatea ambelor tabere și cât se screm ei să convingă fiecare cu adevărul său.

| stoica1 a răspuns:

Posteaza porcarii cei care nu au nici un Dumenzeu. Funda?

| RAY a răspuns:

Deci orice exprimare libera inseamna blasfemie si iad vesnic pentru tine, ce gandire comunista poti avea

| Zenit313 a răspuns:

Ateii critica toate religiile, Crestinismul nu este asa de special si nu merita un tratament diferit...este un basm obisnuit!
Este amuzant cand criticati alti oameni pentru ca au alti prieteni imaginari laughing
Aici majoritatea sunt numai Crestini sau Atei...
Crestinii stiu doar religia lor, nimic mai mult!
Ce rost are sa fie intrebari din alte religii?

| Pufuletica98 explică (pentru RAY):

Acea nu este exprimare libera! Este rasism impotriva unor persoane ce vor sa fie cum vor ei. Daca crestinii vor sa nu faca sex sau sa stea cateva zile fara mancare de la animale si sa se roage pentru alte persoane de ce nu ii lasati in pace?

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Tu stii ce-i ala rasism? Sau il folosesti ca iti place cum suna?

| RAY a răspuns (pentru Pufuletica98):

Din partea mea sa faca ce vor ce imi pasa mie ce faceti voi

| GGUESS a răspuns:

Nu prea cred ca toate sunt impotriva crestinismului!

| invicta a răspuns (pentru Zenit313):

Te crezi destept dar nu este cazul.

| OOOLEOOO a răspuns:

E usor sa arati cu degetul

Ciudat, drogat, nebun, satanist, posedat, inselat, neingrijit am mentionat ciudat?

Cuvinte folosite in majoritatea cazurilor de catre crestini din cauza culturii mele ''exotice''...Amuzant este ca Rastafarienismul are mare legatura cu crestinismul cea ce ma pune pe ganduri...

http://i46.tinypic.com/2m2x8iq.jpg

Suntem niste opere de arta nu vom fii admirati de toti, doar cei ce ne vor intelege ne vor accepta.

| dracu14 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Rasism inseamna cu totul si cu totul altceva
eu sunt o persoana rasista pentru ca vreau o lume ''alba''
ce spui tu se numeste discriminare
din moment ce eu am fost discriminat de n ori pe teme religioase si facut satanist de toti incultii sa stii ca ma bucura faptul ca va discrimineaza si pe voi cineva

| Zenit313 a răspuns (pentru stoica1):

Cei mai mari si importanti oameni au fost si sunt Atei!
Inseamna ca erau prosti..foarte bine gandit!

Bravo! happy

| stoica1 a răspuns (pentru Zenit313):

Cu ce au ajutat acesti oameni lumea cu filosofii idiioate ei erau atei. Ai vreo dovada ca nu erau?

| Zenit313 a răspuns (pentru stoica1):

Imi este rusine ca citesc o asemenea intrebare...

| Menorah5 a răspuns (pentru stoica1):

Nu e frumos sa discuti de "filosofiile idioate" ale unor indivizi care s-au remarcat prin capacitatile lor. Cu atat mai mult cu cat tu, din cum am vazut ca raspunzi, debitezi filosofii idioate. Gen:

Daca nu exista de ce este Biblia plina de intamplari? (Ai dreptate, si povestea Albei ca Zapada e plina de intamplari. Sigur exista)
Daca Dumnezeu nu vroia Biblia nu era pana in zilele noastre Bibia are 2013 ani. (Inseamna ca il vrea si pe Platon, scrierile lui au si mai mult. Oricum, Biblia nu a fost scrisa incepand de la anul conventional al nasterii lui Iisus)
Toti acestia au fost iudei (TOTI ISTORICII ANTICI AU FOST IUDEI?) care Iisus cand a inviat au fost de fata gardieni iudei, cand sau dus la conducatori acestia le-au dat bani ca sa nu spuna nimic. Si din acest motiv iudei inca asteapta sa inviie Hristos care deja a inviat. Sau acesti scriitori erau satanisti sau protestanti (PROTESTANTI IN ANTICHITATE?).Ca daca erau crestini stai tu linistit ca scriau despre Hristos

Esti ori troll, ori imbecil. Iesi dracu de pe site, esti inutil, puti de prostie.

| stoica1 a răspuns (pentru Menorah5):

Intr-adevar biblia a inceput sa fie scrisa dupa inaltarea domnului la cer. Da incearca sa intelegi ca daca nu vroia Dumnezeu Biblia nu ar fi ajuns pana in zilele noastre. Biblia reflecta toate intamplarile care avea legatura cu Crestinismul Auzi stii ceva nu am degand sa ma cert cu tine pe situl acesta eu zic sa facem pace t ai credinta ta eu o am pe a mea si gata ok?

| Thunderstruck a răspuns:

Inteligenta ta ma uimeste.