| AvalohAlyn a întrebat:

Va asculta Dumnezeu rugaciunile? Ce trebuie sa facem ca sa ne asculte Dumnezeu rugaciunile?

Răspuns Câştigător
| Tania25 a răspuns:

Sigur ca le asculta!
Dumnezeu vede si aude tot. Nu trebuie sa faci absolut nimic, e de ajuns sa o faci din inima.

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Tania25):

De fapt trebuie sa urmezi Legea.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Trebuie sa credem. Sa simtim in adancul sufletului ca deja s-au implinit. Sa ne comportam ca si cum El si-a facut partea si nu mai ramane decat de datoria noastra sa facem tot ce ne sta in putinta, sa stoarcem si ultima farama de energie daca ne dorim cu adevarat.
Trebuie sa credem ca orice ni se intampla ni s-a intamplat cu un motiv, ca a fost spre binele nostru, sa cautam sa intelegem acel motiv si sa tragem invatatura.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Aici găseşti răspunsul la multe întrebări legate de rugăciune: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102005147

O zi bună!

| Markusfrtt a răspuns:

Uita-te la Friends Show. Levi cel care prezinda are 18 ani si cu o mare experienta de viata. El arata adevarata fata a lumi. El ni-l prezinda pe Dumnezeu diferit fata de cum ni-l arata Biserica. Iti recomand sa te uiti :0