| Vernusio a întrebat:

Va e frica ca dupa moarte va fi, posibil, o judecata a lui Hristos?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Judecati sunt mai multe, frica nu caci am un Avocat.

| danay72 a răspuns:

Omul cand moare nu mai stie nimic. Plata păcatului e moartea. Dar in functie de faptele noastre Dumnezeu decide dacă vom trai veșnic sau nu.

| ania a răspuns:

Sunt convinsă că e adevărat ce spune Biblia că va fi o judecată a lui Hristos pentru toți oamenii care au trăit pe pămînt.Nu mi-e frică de ea, cred toate promisiunile Noului Testament referitoare la iertarea pe care o oferă Creatorul tuturor oamenilor care aleg să fie înfiați și iertați pe baza sacrificului în locul lor al Mântuitorului Iisus Hristos.

| RAY a răspuns:

Nu exista nimic dupa moarte

| Anonimusqwer a răspuns (pentru RAY):

Ai murit si ai vazut ca nu exista?! Ganditi-va la telul vietii! Credeti ca omul este doar un animal ce trebuie sa manance, sa doarma, sa munceasca?! NU! Oare omul e tot una cu animalele de crezi ca viata tine pana la mormant? Moartea este doar un simplu eveniment din viata ORICARUI om, dupa care acesta este judecat si trimis in Rai sau Iad pana la a doua venire a lui Hristos cand TOȚI mortii vor invia si atunci se va hotarî starea definitivă a fiecaruia. Daca cineva, atunci cand moare, se duce in Iad, prin rugaciunile Bisericii (a oamenilor vii) poate fi scos de acolo.

| RAY a răspuns (pentru Anonimusqwer):

Tu ai murit si stii?

| Lioana a răspuns:

Incerc sa nu ma gandesc la viitor si sa traiesc prezentul cat de bine pot.

| Mclaren12 a răspuns:

Nu te poți teme de ceva ce nu există decât dacă ești schizofrenic.

Răspuns utilizator avertizat