|

Va faceti timp si pentru Iisus Hristos sau pentru Dumnezeu Creatorul?

Ascultati va rog asta daca vreti si aveti timp

http://www.youtube.com/watch?v=LlVhw8lF8tg

Apoi spuneti,ce parere aveti de mesajul melodiei? Adica :De ce nu mai avem timp de a-L slavi si lauda si a ne ruga si a participa la slujbe sau pur si simplu sa ne rugam Lui? De ce nu ne gasim timp si pentru Iisus Hristos cand ne gasim timp pentru alte placeri trecatoare si care dispar si uitam de ele, ne gasim timp pentru tot felul de activitati cam trecatoare si inutile..etc?

Chiar Iisus Hristos nu merita si El un timp acordat total Lui?:(

Bine pentru cei ce cred in El.

Macar rugaciunea de dimineata, de seara sa o facem.Multi nici asta nu fac din pacate,unii chiar si din rudele mele din pacate.

Pana la urma,daca stai si te gandesti mai bine, Creatorul merita cel mai mult timp acordat dar noi ne preocupam de asta si mai GRAV e ca nu acordam nici macar 15-20 minute pe zi lui Dumnezeu.

De ce? Voi Ii acordati Lui acest timp?

7 Raportează Evaluează
7 răspunsuri:
| a răspuns:

Salut! Da ii acord, sunt crestin-ortodox si cred ca ar trebui sa-i multumim in primul rand pentru cel mai frumos dar pe care ni l-a facut viata.Ar trebui sa ne facem timp pentru cel de care avem cea mai mare nevoie ca fara el nu existam.Pa,pa.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Scuze am uitat sa spun despre melodie este superba, iar mesajul deosebit.

| a răspuns:

Ce e prostia asta?!
Poftim, muzica adevarata:
http://www.youtube.com/watch?v=UYv269-HcqU

| explică (pentru DarkOrbitMoon):

Oribil.''cantecul''laughing dar fiecare asculta ce vrea.Eu ascult de toate genurile mai putin rock satanic si prea''extrem''. Cuvantul asta e de la minelaughing In fine.

| a răspuns (pentru AfrodiusHoliavo19):

Ehh,nu oricine intelege muzica adevarata.
Mama imi spune ca sunt grohaituri de porci.Ehh,in fine, doar cand ascult death metal...laughing
Dar oricum, melodia data de tine ma adoarme.laughing

| a răspuns:

Tu de ce religie esti?

| explică (pentru Dianaioana79):

Crestin ortodox.Stiu ca melodia e cantata de un protestant parca dar nu conteaza asta.Conteaza mesajul pe care il transmite.Parerea mea.De ce ai intrebat?