| florin1979 a întrebat:

Va place lectia de "moralitate" a fetelor bisericiesti? Cum comentati asta?:) http://www.agenda.ro/......video.html

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Da pai ce tu nu stii? Mie un ortodox mi-a zis ca isi iubeste aproapele pana cand isi permite luxul de a se lega de credinta dreapta ortodoxa.Atunci devine cel mai mare dusman al acelui om. Un altul zicea ca cei care se leaga de religia lor ar trebui jupuiti de vii. Deci totul are o limita, chiar si "iubirea" (pentru unii)

4 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Hai bre sa fim seriosi acolo se dau niste saluturi fratesti fata de violenta de pe stadioane
Apoi :
Avem mai sus un coleg de breasla, un viitor martir al credintei, amenintat cu "jupuirea de viu " rolling on the floor

| MMihai a răspuns:

Aștept să se omoare între ei, cu toții.

| Angel0 a răspuns:

Sunt si ei oameni. Daca erau perfecti erau deja in Rai.Au si ei probele lor.Romanul insa a fost invatat sa arate cu degetul si doar atat stie sa faca.Pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar iubirea intre iubitorii fotbalului de pe un stadion? dar vorbele frumoase si buna intelegere si pacea ce rezulta la un concert rock,sau live cu orice idol unde tipa aia se zguduie,se calca in picioare, lesina, intra in delir? mai sunt exemple.tot cu oameni.