| Kramerwalt a întrebat:

Va puneti increderea in Dumnezeu ca isi va respecta toate promisiunile?happy

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Cu siguranta. Cuvantul lui Dumnezeu este Da si Amin. Cred din toata inima in toate promisiunile Lui, si astept fagaduintele Lui!

26 răspunsuri:
| fllu07 a răspuns:

Da, indiscutabil.
dar cand spui despre promisiunile lui DUmnezeu la ce te referi?

| Kramerwalt explică (pentru fllu07):

Una din marile Lui promisiuni este cea ca ne va duce in Rai.Sunt multi oameni ce spun ca ei cred Biblia dar nu pot avea certitudinea ca mai exista o viata viitoare in felul acesta punand la indoiala Cuvantul.happy Sper ca ai inteles.

| Kramerwalt explică (pentru EmaS):

Amin.Domnul va va rasplati.Sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta cu El buna sau rea si sa impliniti voia Tatalui nostru in veci.Binecuvantari!

| fllu07 a răspuns (pentru Kramerwalt):

Unde ii raiul?

| dragos9234 a răspuns:

Dar mai intai de asta trebuie sa stim ca exista dumnezeu.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Inca nu ma incred in personaje imaginare, cand am sa innebunesc o sa te anunt, voi crestini daca va incredeti in dumnezeu de ce faceti pacate?

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

O, dar tu nu stii? Exista!

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

O,dar tu nu stii? Nu exista!

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Fals!

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Ba nu! Corect!

| Qinz a răspuns:

Increderea in Dumnezeu este esentiala deoarece de acolo vine speranta care este acea sclipire care nu dispare si da sens vietii, intr-o realitate fara sens.

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Cine cauta gaseste!

| ania a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Facem păcate din vina noastră.

| KamyKazy a răspuns:

Daca noi nu ne respectam promisiunile fata de Dumnezeu, nu inseamna ca si el face la fel! El e Singurul care ne iarta chiar si cele mai mari greseli.

| fllu07 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Isus a spus ca nu cei sanatosi au nevoie de doctor... cei bolnavi.
daca oamenii nu mai faceau pacate, Isus nu mai murea.
dar bineainteles ca tu nu crezi in Isus, nici in DUmnezeu, si orice conversatie cu tine, este o reala pierdere de timp.

P.S. vezi ca nu mi-ai raspuns la postarea aia in care vorbeam despre creatia lui Zeus si creatia lui Dumnezeu.

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Eu nu stiu ca D-zeu sa fi facut vreo promisiune. Si sa nu aud citate din Biblie ca va amintesc ca Biblia e scrisa de om. Si oricum nu as crede in asa ceva ca de asemenea conform Bibliei D-zeu ne da dreptul sa fim liberi sa facem propriile noastre alegeri si sa urmam propriile noastre cai. Daca D-zeu ne spune ca daca ascultam cuvantul lui ajungem in Rai aceasta e o forma de constangere si se contrazice cu ideea de a fii liber la gandire.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru ania):

Am intrebat-o pe ema daca isus sa realizat fianciar mi-a spus ca are cerul, voi crestini in special pocaiti sunteti obsedati dupa materalism si nu va pasa de religie

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Eu am cautat si nu am gasit.

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Cine Il cauta cu tot dinadisul Il va gasi.

| ania a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Așa e, viața noastră reflectă mult prea puțin felul de a trăi al lui Iisus.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru dragos9234):

Nebunia o vei gasi dragos

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru ania):

Daca iubesti averea il iubesti pe isus?

| ania a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Firește că nu.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru ania):

Vezi de aia nu cred in religii ca toate promoveaza averea, banii nu credinta

| ania a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Nici eu nu cred în religii, cred în Iisus Hristos.

| Kramerwalt explică (pentru 1libercugetator1):

Pai noi pacatuim pentru ca suntem imperfecti de cand Adam si Eva s-au razvratit impotriva lui Dumnezeu.