| AvalohAlyn a întrebat:

Va recomand alte 2 carti de suflet:Fericirea de a cunoaste Calea (de parintele Arsenie Boca) si Sfaturi intelepte (de Sfantul Teofan Zavoratul)
Sunt foarte folositoare pentru un crestin adevarat, le recomand cu placere
Ce alte carti de suflet pe care le-ati citit v-au impresionat si le recomandati?

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Salut. Mulțumim. Pentru a vizualiza recomandările mele vă rog frumos să accesați acest link:
http://www.tpu.ro/......si-altora/
Vă mulțumesc. Doamne ajută să ne fie de folos. :)

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Frate nu mai posta intrebari care nu pot avea un raspuns relevant ca risti sa iti stearga adminul intrebarea sau mai rau. Eu inteleg ca vrei sa ne ajuti dar gaseste o metoda mai putin riscanta. Cred ca ti s-ar parea interesant http://www.youtube.com/......ttp?/watch (daca nu il stii deja).

| AvalohAlyn explică (pentru William):

Raspunsul relevant e recomandarea de carti.Am tinut cont intentionat sa nu fie vreo problema cu intrebarea cand am intrebat de recomandari.Deci nu vad de ce-ar sterge-o.Nu e atacatoare, periculoasa sau altceva.Multumesc mult pentru clip.Numai bine

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să îndoctrinezi cu convingerile tale religioase, omul citește ce carte dorește de cult religios.
Pa, pa.

| costis a răspuns:

Cred ca la prima este autor Arhimandrit Sofronie Saharov. Pe mine m-au impresionat Viata Sf Serafim de Sarov si Noi minuni ale Sf Nicolae.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ma mir ca n-au intrat si atei pana acum

| HueyFreeman a răspuns:

Recomand Kamasutra.

| AlbaAura a răspuns:

Despre rugaciunea lui Iisus(sf Ignatie Briancianinov) Paradoxul crestin si cartea tineretii(pr Ilie Trif) Largiti si voi inimile voastre(arhim.Zahari) Intre iadul deznadejdii si iadul smereniei(sf Siluan) si patericele.

| neaivan a răspuns:

Vreau sa te intreb ceva! Aceasta carte, scrisa de Arsenie Boca cand a fost editata? Cate carti editate are Arsenie Boca?