| Bestxl a întrebat:

Va rog frumos stie cineva sa faca un fel de compunere in care sa insuseasca o virtute,una dintre:pocainta,credinta,nadejde,infranarea,rabdarea,lip sa pacatului.
Una dintre ele trebuie personalizata si descrisa(cum ar arata, cum ar fi imbracata, ce ar avea in mana).
P.S. Dau funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Imbraca-te cu toata armatura lui Dumnezeu:mijlocul incins cu adevarul, corpul imbracat cu platosa neprihanirii, picioarele incaltate cu ravna Evanghelie, capul cu coiful mantuirii, mana cu sabia Duhului-Cuvantul lui Dumnezeu si pe deasupra cu scutul credintei.

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, trebuie sa citesti in carti de specialitate

| Urinak a răspuns:

Crezi ca ar scrie cineva pentru o funda?

| Bestxl explică (pentru Urinak):

Am scris eu deja dar voiam sa vad si parerile voastre.