| Anisoara961 a întrebat:

Va uitati la filme cu Iisus?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Sigur ca Da! Sunt multe filme religioase sau cu tenta religioasa.

15 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Si are legatura cu aceasta categorie pentru ca?

| Xenya a răspuns:

Nu

| Anisoara961 explică (pentru BlackSulphur):

Pentru ca e Sfintele Paste, Iisus s-a nascut in perioada asta, si El e Fiul Domnului. Sa-ti mai dau motive?

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns (pentru Anisoara961):

El s-a nascut pe 25 decembrie, acum a fost rastignit pe cruce!

| Anisoara961 explică (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Asa e!

| Jackul336 a răspuns:

Le am vazut cand eram copilhappy

| BlackSulphur a răspuns (pentru Anisoara961):

Daca esti troll, macar documenteaza-te in legatura cu propria-ti credinta, respectiv SARBATORILE!

| Anisoara961 explică (pentru BlackSulphur):

Nu stiu care e troll tu sau eu, daca nu esti interesat de religie pe cine cauti la aceasta sectiune de esti asa revoltat.

| robijam a răspuns:

M-am uitat odata la SF-urile alea si m-am plictisit.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Anisoara961):

Ce caut aici? Pai, sunt curios cati prosti mai sunt pe Pamant... Vad ca am dat de tine! [Cu multa suparare, te rog, imi place cand arde!]

| sitărescu a răspuns:

Ba da filmul lui Zefirelli- catolicul, ce-l dă pe PRO, în fiecare an, e printre cele mai bune din istorie.

Ai grijă că unii regizori schimbă succesiunea evenimentelor sau nu prezintă toată povestea și pun accent pe dramatism și latură artistică, mai mult decât pe adevărul Biblic.

Mie-mi place să urmăresc filmul învierii, live la Biserică dacă mă ajută Dumnezeu să ajung.

| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Vizionez astfel de filme.Chiar imi propun sa vad Viata lui Iisus ca nu l-am vazut pana acum.Cel mai celebru si bun film ramane Patimile lui Hristos, a lui Mel Gibson desi e putin cam dur.
Numai bine

| Anisoara961 explică (pentru sitărescu):

Multumesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns:

Da, am vazut unul porno.