| anonim_4396 a întrebat:

Va vor cerne. Vor pune impozite, taxe şi alte îngrădiri. Vor lua totul! Să ştiţi că mulţi vor pleca din ţară, dar puţini se vor întoarce. Va veni vremea când ar dori să se întoarcă şi n-or mai putea, căci România va fi înconjurată de flăcări"ia spuneti mai ce e minciuna in toate acestea? de unde stiau duhovnicii ca asa se va intampla?

Răspuns Câştigător
| M?d?0611 a răspuns:

Oricine stie. laughing Statul e ca un magazin, pentru a functiona trebuie ca veniturile sa fie mari mari decat cheltuielile, cheltuielile se stie care sunt, impozitele, taxele, sunt venituri, iar astea imping oamenii inspre alte tari, e prea logica treaba, mai putin partea cu flacarile.

| anonim_4396 explică (pentru M?d?0611):

Stie senvole.

| anonim_4396 explică (pentru M?d?0611):

Ce spui tu e economie social politica, da nu ai de unde sti ca tu nu ai facut in scoala.da uite iti dau asa o funda fiindca ai simtul datoriei.cand ai datorii ti le platesti la termen.

| M?d?0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu eu am intrebat cine a zis asta, chiar nu ma interesa, desi puteam sa ghicesc.

| anonim_4396 explică (pentru M?d?0611):

Pai aci fa la religie umbli tu gasitul? batute-ar norocu sa ti bata, si fa tu crezi ca noua ni trebuie gasitoare in plus? nu avem o gramada in viata libera la mititica publisitate?

| M?d?0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt am foarte facut in scoala, doar ca eu nu stau aici sa dau lectii sau sa pun raspunsuri cu mot sa ma creada lumea nu stiu cum, mi s-ar rupe de toate astea daca ar avea ce.

| anonim_4396 explică (pentru M?d?0611):

Insamna ca ai ceva ani, daca ai facut csp-ul.cu cine? ca la vremea aia nu multi aveu stefan gheorghescu?

15 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Gandeste-te cum traiesc doi muncitori cu 2 copii si cu salarii de 800 lei.
Gandeste-te la cei scosi afara din sistem, care isi iau hrana din gunoi si dorm afara la -20. Oare chiar nu mai sunt resurse pentru toti in tara asta? sau e altceva?

| danay72 a răspuns:

Biblia nu vorbeste nici unde despre Romania, ci se refera la tot pamantul.

| robby212 a răspuns:

Hristos a Înviat!
În direcţia in care ne îndreptăm, peste câţiva ani România se va alatura statelor eşuate.De astase ocupa francmasoneria.De ce tuturor le este frică sa aminteasca de ei? Poate ca oamenii nu stiu ca in lumea asta, in tara asta, mai exact, exista oameni care se ocupa, direct, de caderea economiei. Dupa revolutie, Rusia a avut grija de economia noastra, acum are altcineva grija.
Dar nu va temeti! Mare este Domnul si nebanuite sunt caile Sale.Cat credeti ca va mai rezista chestia asta? Inca o generatie, 2, cel mult. Oamenii se trezesc la realitate, tineretul incepe sa isi doreasca altceva.Isi doresc un salariu bun, isi doresc un loc in care sa isi poata pune in practica talentele si chemarile.
Eu fac parte din generatia tanara care va spune NU acelor oameni care ne vor raul.Suntem o tara de invingatori si nu ne putem lasa asupriti.
Domnul ne va calauzi sa facem ceea ce e mai bibe pentru noi.
Doamne ajută!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre Romania putea sa faca predictiile astea si un copil de clasa a IV a

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Da ma chiar si tu.tocmai am citit o carte de a ta despe implinirea vremurilor si profetiile viitoare.nu cumva tu ai profetit inventarea, apei calde si masina de tuns oua?

| Holiday a răspuns:

Mai concret cine, si unde a zis astea?

| M25M a răspuns:

Mda. si oare nu este evident ca asta se va intampla, de fapt se si intampla?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cernut nu prea ne-a cernut, impozitele si taxele erau de asteptat daca cineva privea in viitor la o Romanie democratica. Cat despre plecatul din tara... romanii pleaca, vin chinezii si africanii, iar flacarile s-au stins repede fiindca totul a fost doar un joc. Mai degraba as spune ca a fost o intutie obisnuita si nu profetie. Acum D-zeu sa ma ierte daca vorbesc cu pacat si pe Boca sa il odihneasca in pace!

Asta este un singur exemplu de cum va controleaza cei de sus pentru a crede in duhovnici, o alta tehnica de manipulare