| SaveTheNature a întrebat:

Vaticanul. Am inteles ca Vaticanul detine anumite secrete in arhiva care citez"Daca ar fi aflate ar putea schimba lumea". Ce secrete credeti ca detin ei? Pareribig grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
27 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Că de fapt religia e manipulare și își bat joc de voi, ha.

| SaveTheNature explică (pentru FucktheSystem):

Totusi te sfatuiesc-sa nu te apuci de fumat,sau sa te lasi daca deja fumezi,sa nu bei coca cola, sa nu bei sucuri din comert, sau mezeluri.Si sa nu pierzi noptile.Ca e nasol pentru sanatatea tabig grin

| FucktheSystem a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu văd ce legătură are, dar le fac pe toate de pe listă, poate mai puțin cea cu mezelurile, eu dau direct pe la fast food.
Oricum, n-am degând să renunț la obiceiurile mele.

| SaveTheNature explică (pentru FucktheSystem):

Cand iti vei schimba comportamentul sa-ti aduci aminte de mine:happy.Si asta se va intampla cu sigurantahappy. Mult succes in viata.Si sper sa iei in considerare sfaturile astea care se repeta la nesfarsit: evitati bauturile alcoolice tigarile,grasimile,sarea si zaharul, faceti sport, beti minimum 2 litri de lichide pe zi.Sanatate!

| FucktheSystem a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ai șanse minime să mă vezi schimbate, de obicei cei c eîncpeu cu un stild e viață prost nu mai pot renunța la el, și eu spre deosebire de majoritate nici nu vreau să renunț.
Oricum de băut lichide și de făcut sport crede-mă că fac.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Ah,pai in afara ca:
-Iisus nu era niciun fiu al lui Dumnezeu,si s-a casatorit cu Maria Magdalena
-papii sunt cei mai nenorociti oameni de pe lume
-in Vatican salasluieste raul,daca acesta exista
-religia minte si este de fapt o scornire
-Da Vinci si Newton erau membri ai Prioratului Sionului
-evreii conduc lumea
-Antihristul,daca acesta exista,va fi unul din Papi
-Illuminati chiar exista, si treaba cu slujirea Satanei e un mare bullshit
-n-am ajuns pe Luna
-nu exista dovezi concludente asupra existentei lui Dumnezeu

In afara de astea, mai nimic.Eh,fleacuri de copilasi!

Răspuns utilizator avertizat
| mihaibrasov a răspuns:

Ar schimba lumea pentru ca lumea n-ar mai da bani la biserica. Adevaratele invataturi sunt tinute bine ascunse de catre biserica (ortodoxa, catolica), pentru ca omul nu trebuie sa stie ca poate evolua din punct de vedere divin, ci afla doar ca se naste si moare un pacatos, iar restul promisiunilor vor fi fructificate (n-ai de unde sa stii ca e asa) dupa moarte. Adica, vin-o la biserica, da bani, fa ce spunem, si dupa moarte vei fi recompensat.

| SaveTheNature explică (pentru mihaibrasov):

Si nu s-a gasit nimeni pana acum care sa tradeze Biserica si sa o dea de gol? Sunt mai tari decat Nasa?laughing

| 220V a răspuns (pentru SaveTheNature):

Se zice ca e una dintre cele mai mari institutii din lume, asa ca pentru bani sunt in stare sa si omoare

| SaveTheNature explică (pentru 220V):

Aceeasi intrebare si pentru tine.Pana si Nasa nu e de nepatruns,si pana acum multi au fost tradati,dati de gol,doborati din fruntea diferitelor organizatii cu rol de manipulare. Oare daca ar fi fost asa,nu se gasea pana acum cieva sa dea de gol? Si ce au de castigat,ca fac ceea ce fac(fac liturgii, viziteaza tari, propovaduiesc pacea, etc.Hai sa fim seriosi, cat poti tine ascunse niste secrete? S-ar fi gasit altii pana acum sa "intre peste ei" si sa dovedeasca faptul ca ei sunt niste manipulatori.

| 220V a răspuns (pentru SaveTheNature):

Da tu nu te gandesti ca hackeri sunt mituiti cu sume uriase ca sa nu se afle nimic si multe chestii se intampla pe care tu habar nu o sa ai vreodata de ele

| SaveTheNature explică (pentru 220V):

Ce foloase atat de mari au cei de la Vatican? Vacante prin Honolulu cu femei, distractie si bautura? Sau au pe sub pamant un loc al lor de distractie un paradis in care nimeni nu-i poate vedea? Ce au de castigat? Mai ales ca ei trebuie sa duca viata exemplu sa poata ajunge acolo din care lumea sa prinda foarte mare incredere in ei.E i provenind din diferite tari.

| 220V a răspuns (pentru SaveTheNature):

Pentru ce crezi ca le trebuie banii lor, doar nu ajuta pe nimeni, ce fac cu ei?

| SaveTheNature explică (pentru 220V):

Pai nu stiu, poate imi spui tuhappyOricum nu pe femei, distractii si bautura.

| 220V a răspuns (pentru SaveTheNature):

Chiar deloc, nu ii cheltuie pe femei, distractii si bautura, ii cheltuie pe bautura, femei si distractii

| SaveTheNature explică (pentru 220V):

M-ai convins, exact cum pot convinge eu pe unii ca Ceausescu traieste.

| mihaibrasov a răspuns (pentru SaveTheNature):

Incercari sunt si au tot fost cu tot cu dovezi. Dar cat timp ei au 90% din oameni creduli, restul de 10% nu conteaza. Daca s-ar schimba insa un astfel de procent, raport, atunci ar fi o problema, mai ales cu finantarea.

| Catalinnna a răspuns:

Acele secrete despre care spui tu, arata ereziile catolice, departarea lor de la Adevar

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

happy asta doresc si eu sa aflu de mult timpwinking

| devilll a răspuns:

Poate dovada clara ca dumnezeu nu exista.
asta e parerea mea si nu vreau critici sau injurii la adresa mea
bafta.

Răspuns utilizator avertizat