| anonim_4396 a întrebat:

Vestea rea este ca Mos Craciun nu exista iar vestea buna este ca nici Satana. Crede-ti?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Vestea rea este ca Mos Crăciun nu exista iar vestea buna este ca nici Satana. Crede-ți?==Da ( și nici alte personaje din religia creștină ).

| Mădă0611 a răspuns (pentru MMihai):

Sau orice alta religie.

| Exilee a răspuns (pentru MMihai):

OOO.
Andale seniore. laughing
In religia crestina nu sunt,, personje'', ci PERSONALITATI ISTORICE cele mai importante ale lumii care au avut un rol important pentru raspandirea crestinismului si dobandirea mantuirii.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

De acord.

20 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Trebuia sa postezi la Amuzante chestia asta.
Si daca ar trebui sa scriem la fel de incorect ca tine, am raspunde :,, Crede-m,, sau,, Nu crede-m,,. Se scrie,, Credeti,,!

| morningstar a răspuns:

Sapevo! Totusi, inteleg si romaneste! happy

| robby212 a răspuns:

Satana exista! Dar a fost si va fi biruit de Imparatul Maririi! Dumnezeul Hristos!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da ce bine ar fi pentru cei din iad

| Lizzu a răspuns:

....Mos Craciun nu exiiiista? sad

| SatanLovesYou a răspuns (pentru Lizzu):

Nu... sad Eu am aflat de curand...

| Lizzu a răspuns (pentru SatanLovesYou):

crying

| anonim_4396 explică (pentru SatanLovesYou):

Pe bunelaughing

| SatanLovesYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o gluma. laughing

| Exilee a răspuns:

Eu m-am referit la personalitati ISTORICE, de la Sfintii Apostoli, pana la Sfintii secolului trecut, dar si cei din zilele noastre, care au avut un rol esential in raspandirea crestinismului si intoarcerea multora la Dumnezeul Cel Vesnic.

| Mikhtarian a răspuns:

Fara Mos Craciun, Craciunul ar fi unul simplu pentru copiii.
De ce esti frustrat? Ca parintii tai ti-au spus cand erai mic, ca o sa vina Mosul, iar acum ai crescut, si vroiai sa-ti spuna : Eu cu tati iti punem la pom 2 ciocolati?
Penibil.
Ai vazut tu, si nu stiu eu? Tine pentru tine rautatile.

| Calininio a răspuns:

1. "credeti.
2. Nu exista nici mos craciun, nici satana, si cel mai probabil nici dumnezeu. Obisnuiti-va cu ideea.

| amuzanta a răspuns:

Va spun eu ce sa credeti:frate exista divinitate, exista Dumnezeu, exista satana:dar stiti cine e :a fost un inger de-alui Dumezeu care si-a dorit sa fie mai presus decat Dumezeu si acesta la pedepsit transformadu-l in Satana

| Oleg20 a răspuns:

Nici nu știu ce să CREDE-M!

| BlitzkriegJack a răspuns:

Nu ma vei abate de la calea cea dreapta, necuratule!

Intotdeauna voi crede in Mos Craciun!

| BlitzkriegJack a răspuns:

Whoah, whoah, amice, a fost o gluma, sheesh!

Vai de voi...

| PancuVictor1994 a răspuns:

Mos craciu nu exista, dar satana da.El vrea sa credem ca nu exista si ca oricate pacate avem suntem oameni buni