| eliaclodia a întrebat:

Vi s-a intamplat sa cunoasteti un om, care ii invata pe unii si pe altii sa faca ceva inadins, ca sa dea vina pe nevinovatii pe care ii dusmanesc? Nu-mi vine sa cred, dar eu cunosc o persoana si ma sperie atat, incat ma linistesc doar cu ideea ca deja a murit. Pentru ca deja a murit in viitor.

Răspuns Câştigător
| Tomanecre a răspuns:

Asta nu trebuia sa mi-o spui, ca mi-am dat seama si singur!

36 răspunsuri:
| Tomanecre a răspuns (pentru eliaclodia):

Spor la treaba!
Dar banuiesc ca nu ai nicio sansa folosind minciuna, pentru ca eu cel care folosesc doar ADEVARUL dovedit de stiinte, am mai multe cartuse in arma ca sa pot fi infrant de o nestiutoare care foloseste ca arme, credinta a proasta si minciuna!

| eliaclodia explică (pentru Tomanecre):

Stai linistit. Eu nu fac nimic, doar hotaresc pana unde sa fi invins. Asta e tot. de partea mea nu te-am ales, e clar, nu.Nu-mi place de tine. Asa ca pupa adevarul din mers, ca nu ti-se cuvinte. Pana aproape de a fi praf fara el, am decis. Fara sa fi distrus.

| Tomanecre a răspuns (pentru eliaclodia):

Nu stiu ce ai inteles tu din raspunsul meu, dar eu spuneam ca nu ai arme sa ma invingi, ca prin nestiinta(adica credinta) si prin minciuna (adica religie) nu poti invinge niciodata Adevarul bazat pe cunoastere ratioanala (adica Stiinta)

| eliaclodia explică (pentru Tomanecre):

Sunt nimeni si sunt nimic.

| eliaclodia explică (pentru Tomanecre):

Te-am invins, ura, ura.

| Tomanecre a răspuns (pentru eliaclodia):

Mda!
Este mare lucru sa te poti declara singur invingator la capitolul "incultura"!
Asa-i ca este mult mai usor sa crezi totul asa a proasta decat sa inveti mult ca sa stii putin?