| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal ca unui tanar care se indoieste de propria sa orientare sexuala sa i se spuna ca s-a nascut asa si ca nu mai are nicio sansa de a se redresa?

Adica sa i se ucida din start orice speranta de a avea o viata normala?
Nu credeti ca ar trebui sfatuit sa incerce sa se lupte mai intai cu aceste tentatii, ba chiar sa inceapa o relatie cu o fata pentru a fi 100% sigur de sexualitatea lui?

De ce unii sunt asa de siguri ca homosexualitatea e innascuta, cand sunt nenumarate cazuri cand acesta e determinata de mediul in care a crescut? Si nu vorbesc doar de cazurile de abuz, sau probleme de adaptare sociala, ci si de faptul ca acesta e din ce in ce mai mediatizata si incurajata prin productiile de divertisment, iar lucrurile astea nu au cum sa nu aiba efect asupra dezvoltarii personalitatii unui copil.

Ca si cum nu ar fi de ajuns, in tarile asa-zis civilizate, copii sunt homosexualizati inca de la gradinita, cand in loc de povesti de dragoste cu printi si printese, li se spun povesti cu printi si printisori. Asta e o ucidere a identitatii lor!

Răspuns Câştigător
| Teffan a răspuns:

"Vi se pare normal ca unui tanar care se indoieste de propria sa orientare sexuala sa i se spuna ca s-a nascut asa si ca nu mai are nicio sansa de a se redresa?"

Taie partea cu "nu mai are nicio sansa de a se redresa" si e normal.

Ca tot incultul, ca toata prostime si propagatorul de ura si discriminare, consideri ca homosexualitatea este o boala.

Ce speranta de viata normala, bai, hand... ah ok... Ucenicul.Imi amintesc de tine de acum o luna parca. laughing

Hahahaha,nu pot sa cred ca nu te-am tinut minte! laughing

Nu,hai sa vorbim civilizat,ai dreptate,ucenicule.

Viata normala pentru oamenii homosexuali VOI o furati.
Oamenii ca voi,care tot scuipa in sus si in jos ca "homsoexualii sunt niste bolnavi",niste "perversi" si asa mai departe.

Cu ce sunt ei diferiti de noi,heterosexualii?
Doar pentru ca le place altceva,si prin acel ceva,ma refer la a nu face rau nimanui...

Au dreptul la o viata normala ca noi toti ceilalti, iar acea viata normala se cheama o viata homsoexuala! Deoarece asta isi doresc EI, pentru asta sunt EI facuti!

Nu sunt indoctrinati de mici.
Cei mai multi, dupa cum ai auzit, isi descopera singuri sexualitatea DUPA CE au contact cu fetele PENTRU CA vad la parintii lor un exemplu de heterosexualitate si PESTE TOT in jurul lor.Deci,ei vor incerca sa se apropie de fete si nu vor SIMTI nimic.

Prin urmare,ce mediu?
Aproape toti homsoexualii sunt crescuti in MEDIUL heterosexual.
Si nu imi spune tu mie ca e homsoexualitate la tot pasul,si ca ne preschimbam toti in gay,ca prin magia din Harry potter.
Dupa cum vezi,toti suntem crescuti intr-o familie heterosexuala si suntem heterosexuali.
Prin urmare,oamenii gay, daca au fost crescuti in acest mediu HETEROSEXUAL, de ce "au devenit" gay?

Nu oare pentru ca chestia asta este din nastere?

Nu vezi cat de lipsit de logica si de bun simt esti?
Ingradesti drepturile unor oameni diferiti de tine, de ce?

Sunt ca pedofilii? Fura copii de pe strada si ii *** in c*r?
Sunt ca zoofilii? Chinuie o catea care nu e facuta pentru a intretine relatii sexuale cu oameni?

Pentru ca vad ca ii stigmatizati, si ii puneti la un loc cu acesti adevarati perversi seuxali.

Tine minte ca un copil de 10 ani nu vrea sa faca sex cu un pedofil de 30 de ani.
Tine minte ca o catea nu cade de comun acord sa intretina relatii sexuale cu un zoofil!

Dar homosexualii CAD de COMUN ACORD, precum si noi, heterosexualii, cadem DE COMUN ACORD.

Vai de capul vostru.

| Nilsson a răspuns (pentru Teffan):

Voiam sa las dezbaterea deschisa si sa nu dau funda nimanui, dar sistemul acesta ``inteligent`` al site-ul acorda funda automat celui cu mai multe evaluari pozitive (adica mai sunt si altii cu gandire ingusta ca a ta).
Am zis ca nici nu meriti sa te mai bag in seama, dar poate e un semn divin ca nu trebuie sa te las asa sa-i corupi si pe altii.

Te tin minte, faceai aluzii ca ai fi gay ca sa impresionezi cu aceeasi teatralitate, dar culmea e ca ii acuzi pe altii de ipocrizie.
Exact cum banuiam de la inceput, nu esti tu mare homofil, e doar pretextul ideal de ataca religia pentru tine, tu provenind dintr-o familie religioasa.

Revenind la subiect, am mentionat in comentarii ca s-au facut studii pe gemeni care arata ca homosexualitatea nu e asa de innascuta. In cazurile in care sunt gemeni care au acelasi bagaj genetic dar unul dintre ei are orientare sexuala diferita, e clar ca acesta nu e conditionata genetic.

``Prin urmare, oamenii gay, daca au fost crescuti in acest mediu HETEROSEXUAL, de ce "au devenit" gay?``
Pentru ca nici mediul nu e 100% heterosexual asa cum zici tu, nici psihicul tuturor nu este la fel si reactioneaza diferit la factorii exteriori.
O persoana mai retrasa din fire, cu un temperament fragil, care nu are succes la fete are mai multe sanse sa fie influentat de ce vede la televizor sau pe net.
Majoritatea persoanele care intreaba pe TPU daca e posibil sa fie gay, ei au marturisit ca le plac fetele, dar acelea frumoase, dar nu au avut succes la ele si voi le puneti eticheta de homosexuali din nastere.

``Tine minte ca o catea nu cade de comun acord sa intretina relatii sexuale cu un zoofil!
Dar homosexualii CAD de COMUN ACORD, precum si noi, heterosexualii, cadem DE COMUN ACORD. ``

Dupa logica asta fara noima, orice e bine atunci cand exista consimtamant.

Dar daca e un animal mascul care intra in calduri si se impreuneaza cu o femeie care isi da consimtamantul? E ok asa? Am auzit ca s-au facut si filme din astea in industria xxx.

Si in majoritatea cazurilor de pedofilie, ei isi conving victimele sa fie de acord cu asta, momindu-i cu dulciuri, sume derizorii de bani, insistand si profitand de curiozitatea copiilor.

Poti sa tragi singur concluzia.

| Klonnn a răspuns (pentru Nilsson):

Mi-am facut un alt cont special pentru tine,ca sa nu creada lumea ca nu am mai avut replica sa iti dau,ca vezi,doamne,"m-ai invins in argumente".

Asa ca postez ce ti-am scris initial pana sa aflu ca mi-ai dat ignore:

""Haha,serios? In atatia ani de cand sunt pe TPU nu stiam de chestia asta cu evaluarile. Poate e noua,cine stie.
Chiar credeam ca mi-ai dat funda beat,pentru ca era imposibil sa iti schimbi conceptiile tale mizerabile.

Daca vorbesc cu tine, te injur.
Asa ca voi fi scurt, si voi incerca sa nu te injur prea mult, desi meriti cu varf si indesat.

"Te tin minte, faceai aluzii ca ai fi gay ca sa impresionezi cu aceeasi teatralitate, dar culmea e ca ii acuzi pe altii de ipocrizie.
Exact cum banuiam de la inceput, nu esti tu mare homofil, e doar pretextul ideal de ataca religia pentru tine, tu provenind dintr-o familie religioasa."

Faceam aluzii cum ca as fi gay, pentru ca te-ai aruncat cu gura inainte sa imi spui mie ca ma doare in pix de ei.
Asa ca am vrut sa iti arat ca exista posibilitatea sa fi fost gay si sa imi apar drepturile.Eu credeam ca ti-ai dat seama ulterior ca nu sunt, si ca am facut doar o aluzie.

Simpatizez foarte mult cu comunitatea gay, nu pentru ca sunt gay ci pentru ca stiu cum e sa fii dat la o parte pentru ca esti altfel.
Stiu cata suferinta exista in lumea asta, provocata de oameni ca tine, suferinta indreptata inspre niste oameni care iubesc.

Poti sa crezi ce vrei tu.Eu voi apara comunitatea gay intotdeauna,cu fiecare ocazie,la fiecare postare de a ta homofoba,pana imi dai ignore,iar apoi imi fac alt cont.

Am fost homofob.
Mi-am recunoscut greseala si pana si astazi ma simt prost pentru tot ce am spus in legatura cu niste oameni care simt diferit si care iubesc diferit,dar iubesc,si nu fac rau nimanui.
Iar cand te injur pe tine,ma injur si pe mine din trecut,nu am nicio problema cu asta.

"O persoana mai retrasa din fire, cu un temperament fragil, care nu are succes la fete are mai multe sanse sa fie influentat de ce vede la televizor sau pe net."

Da, c**e, televizorul e plin de homosexualitate.
Da-mi un exemplu.

Nu vezi ca esti de pe alta planeta?
Tu esti orb, de nu observi ca in jurul tau nu este nicio urma de homsoexualitate?
In nicio mass-media?

"Dar daca e un animal mascul care intra in calduri si se impreuneaza cu o femeie care isi da consimtamantul?"

Haha laughing

Ai o problema cu animalele.
Serios, ai o obsesie cu animalele si faptul ca le tot compari cu homosexualii denota ignoranta si prostie din partea ta.
Nu esti in stare sa vezi(pentru ca esti orb) ca nu avem nimic in comun cu un caine.
Cainele ala nu vorbeste si nu e vorba de iubire intre un caine si un om.
Dar intre 2 oameni exista iubire!

"Si in majoritatea cazurilor de pedofilie, ei isi conving victimele sa fie de acord cu asta, momindu-i cu dulciuri, sume derizorii de bani, insistand si profitand de curiozitatea copiilor."

Sa trag singur concluzia?
Am tras concluzia ca esti un idiot,inca odata.

Copiii aia sunt PACALITI si cand ajung in casa pedofililor ce crezi ca fac? Ca tipa de placere? Eu cred ca tipa de groaza.
Faptul ca momeste un copil cu bomboane rezulta faptul ca omul in cauza este un criminal si hot.

Dar,dupa logica ta de papagal, homosexualii se pacalesc intre ei, cu bombonele, iar apoi se violeaza reciproc.

Esti o mizerie de om.
Ce promovezi TU este gresit!
Si o sa te atac de fiecare data cand iti vad o postare de discriminare si ura.
Poate se trezeste cineva care e ca tine, la fel cum m-am trezit si eu cand am fost ca tine.

Si vom continua asa pana imi dai ignore.""

| Nilsson a răspuns (pentru Klonnn):

Felicitari! Ti-ai facut cont special pentru mine ca sa-ti mai refulezi inca o data frustrarile personale asupra mea. Asta arata cat de disperat esti, de parca ii mai pasa cuiva de ce se discuta aici. As fi sters oricum postarea, dar am zis sa o mai las o zi-doua in caz ca mai apar alte pareri.
Am observat ca unii si-au mai schimbat parerea, ceea ce e bine, toata retorica ta nu mai are rost. Funda a fost practic acordata de cei cu o gandire la fel de bolnava ca ta, care ti-au dat evaluari pozitive, ei oricum nu se mai schimba.
Daca nu ma crezi, citeste regulamentul la punctul 17, vad ca esti cam dezinformat (cam asa esti si in privinta homosexualitatii)

https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Si sa stii ca eu nu sunt homofob, daca ai fi citit cu atentie intrebarea, nu cei din comunitatea LGPT sunt tema discutiei, ci aceia ca tine care manipuleaza opinia publica spunand ca homosexualitatea e innascuta, sau ca un tanar care are anumite inclinatii nu mai are nicio sansa de a se redresa.

Unde ai vazut tu discriminare si ura la mine? Da-mi un singur exemplu.
Daca nu sunt de acord cu anumite practici, nu inseamna ca urasc niste oameni pentru viata lor.
Dar lucrurile trebuie spuse pe nume, sodomia nu e dragoste, e doar o relatie carnala bazata pe satisfatie reciproca, si e impotriva naturii, la fel ca orice deviatie sexuala, nu poti sa numesti asta normalitate.

Am impresia ca nu prea observi ce se intampla in media, sau poate prejudecatile iti afecteaza capacitatea de perceptie.

Numai in filme, daca dai o cautare pe Google vezi cum sta treaba, si sunt doar filmele care afiseaza homosexualitatea pe fata, in afara de acelea care o sugereaza subliminal.

https://www.google.ro/......ps?/search

In muzica la fel, toate vedetele sunt pro LGBT:

http://www.billboard.com/articles/list/513476/major-lgbt-music-moments

Tu esti cel care are niste probleme e nerezolvate, ai ramas plin de ura, doar ca ti-ai schimbat motivatia, asta e tot.
Bine ca ai recunoscut macar ca ai jucat la cacealma privind orientarea ta, nu mai ai nicio credibilitate, un om cu doua fete si conturi multiple.

Poate ai de gand sa pui tu capat din proprie initiativa circului pe care il faci, am vazut ce iti bate capul si nu sunt obligat sa iti suport insultele

PS: stii ca realizarea de conturi multiple poate atrage suspendarea contului principal? :))

Sunt curios ce parere au administratorii site-ului despre bullyingul virtual pe care il faci, daca ai ajuns sa iti faci conturi multiple ca sa insulti anumiti utilizatori.

| anonim_4396 explică (pentru Nilsson):

Esti la pamant cu logica...

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru Teffan):

Dacă vrei să știi omule poate greșești e adevărat că pedofilia e un lucru rău dar nu toți pedofilii sunt violatori. De exemple sunt fete de 11-12 ani care au consimțământul însă lucrul e scârbos și inuman de-aceea e interzis. Și despre zoofilie, niciun om nu e făcut să facă așa ceva cu unul de acelși sex fundul nu e sti de fapt un organ sexual ci excretor (apropo de pedofili majoritatea sunt cu fetite) deci mie mi se pare tot urat dar mai normal adica vorbim de impreunare adevarata.

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru Teffan):

Si sa stii si tu ca nicio persoana nu se naste cu o orientare nu vei vedea copiii mici sa fie atrasi fata de alta persoana la cei mai mari un pic da la cei mici niciodata e un lucru captat si poate fi greu dupa ce ai gresit sa revii lanomrla

78 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Relatiile tip LUG trec repede. Cand un homosexual adevarat se supune terapiei de conversie, rezultatul e sinuciderea.

Răspuns utilizator avertizat
| RockaruL a răspuns:

Total gresit. Uciderea identitatii lor este sa ii obligi sa schimbe ceva cu care s-au nascut, ceva ce este in natura lor.

| milan9 a răspuns (pentru RockaruL):

Eu daca devin alcoolic, sau tembel dependent de televizor tu crezi ca asta mi-a fost sadit in natura mea genetica? Nu este nici predispozitie genetica si nici destin implacabil.
Tot la fel, pederastia este o mocirla pe care o poti evita cu efort neglijabil, dar din care probabil iesi cu anevoie... thinking

| RockaruL a răspuns (pentru milan9):

Incerci sa compari mere cu pere. Sexualitatea este inerenta in natura umana de cand lumea, alcoolul si televizorul nu fac parte din categoria asta. Alcoolul si televizorul sunt lucruri pe care le alegi, sexualitatea nu este. Argumentul tau e total invalid.

| danay72 a răspuns:

Așa e, orice om se poate schimba dacă vrea.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Cum adica numai are nici o sansa? vorbesti de parca ar fi boala, e o normalitatea si da homosexualitatea e inascuta si orice ai face tot te vor atrage barbati orice ai face, tu poti sa faci sa numai sa te atraga una frumoasa? cultura nu poate determina dorinta sexuala, orice ai face cu un copil ala va fi atras de sexul opus sau daca e gay de propiul sex, nu e nici o ucidere de identitate, poate sa le poveteasca non stop ca abia la pubertate descoperim dorinta sexuala in caz ca nu stiai

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

``vorbesti de parca ar fi boala, e o normalitatea si da homosexualitatea e inascuta si orice ai face tot te vor atrage barbati``

S-au facut studii pe perechi de gemeni si s-a constatat ca homosexualitatea nu e chiar conditionata genetic.
Gandeste-te ca gemenii din acelasi ovul au bagaj genetic identic, dar unii sunt hetero, altii gay, ceea ce sugereaza ca homosexualitatea este influentata de mediu.
Sunt articole stiintifice pe acesta tema, nu e propaganda religioasa:

http://www.telegraph.co.uk/......ter-birth/
http://www.hollanddavis.com/? p=3647 (Identical twin studies prove homosexuality is not genetic)

Nu poti sa spui ca lucrul acesta e o normalitate, o persoana care se naste barbat sau femeie e construit fizic sa intretina relatii intime cu persoane de sex opus, asta e o dereglare de la natura, iar problema este exclusiv la nivelul mintii.

Ce m-a revoltat este cazul acesta, cand unui baiat care s-a uitat la filme erotice cu persoane gay i se spune ca s-a nascut asa si ca nu mai are ce sa faca, pentru ca in final el sa spuna ca chiar ii plac fetele, mai ales cele blonde sau brunete si cu sani mari (adica o categorie foarte larga), dar ca nu prea a avut succes la ele pana acum. El ar trebui sa fie incurajat sa se comporte ca un barbat adevarat si sa isi alunge impulsurile homosexuale
https://www.tpu.ro/......-acum-dar/

Mai mult decat atat, in inchisori de ce a aparut gluma cu ``scapatul sapunului pe jos``?
Adica au ajuns toti gay-ii la puscarie?
Nicidecum, dar traind intr-un mediu unde sunt numai barbati, ei dobandesc atractie si pentru persoanele de acelasi sex, si ar face orice numai sa o t###ga cuiva.

La fel se intampla si in cazul unor animale. Eu chiar am avut 2 caini (mascul si femela) care erau normali si se ``iubeau`` impreuna. Insa cateau a murit, iar mult timp cainele a stat singur.
Apoi ne-a mai dat cineva un catel mai mic, iar acela mai mare incepea sa se dea un pic la el.

Si la animalele de la zoo se poate intampla lucrul acesta, daca unii masculi nu au femele si stau impreuna, acestia pot deveni gay, deci e cauzata de mediu, chestia asat ca homosexualitatea e innascuta tind sa cred din ce in ce mai mult ca e o minciuna si o propaganda sustinuta de LGBT-isti.

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Hai sa le luam pe rand ok
fi serios,pai alea sunt dovezii stiintifice? eu vorbesc serios nu telegraf si site de credinta, puscariasi se descarca de dorinta sexuala cu oricine, isi garantez ca nu o sa devina gay vreun puscarias vreodata

repet intrebarea e de fapt fac acesti oamenii un rau societati? asta e pana la urma esentialul, omoara, fura ce fac ei de fapt? reprezinta un pericol?

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

``fi serios, pai alea sunt dovezii stiintifice? eu vorbesc serios nu telegraf si site de credinta``
The Telegraph e una dintre cele mai citite publicatii din UK, deci nu isi permite sa scrie orice, iar articolul se bazeaza pe informatii oferite de cercetatori cu nume si prenume.
Iar articolul de pe blog este scris tot de un cercetator, iar acelasi studii sunt prezentate si pe multe alte site-uri, dar se pare ca se incerca sa se ascunda adevarul sub pres.

``fac acesti oamenii un rau societati?``
Daca isi vad de viata lor, e doar problema lor, sunt liberi sa traiasca cum vor in spatiul lor privat.
Dar e o problema cand incerca sa legalizeze casatoriile de acest tip pentru a putea adopta copii si de a le ruina destinul, transformand-i si pe acestia in gay, sau cand se manifesta in mod vulgar la paradele publice.

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Man nici eu nu sunt de acord cu adoptia copiilor,aici sunt de acord cu voi,un copil are nevoie de dezvoltare rationala =scoala si de dezvoltare emotionala =socializare,de o mama si un tata, hai ca la doua fete ar fi ok sunt femei, dar la doi barbati nu sunt de acord, nu vor deveni gay dar nu e ok, repet o mama este esentiala pentru un copil si tata dar tot mama e mama

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

De acord la ei in casa sa faca ce vor, cat timp nu ma violeaza un gay, ma omoara, ma fura n-am nimic cu ei desi travestiti imi provoaca greata mai ales aia epilati pe picioare, pensati si cum se manifesta aiurea

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Poate toate astea au ca scop reducerea populatiei,ca daca se dovedeste ca aia devin gay vor fi mai putini copii, si asa rasa alba e pe minus, las sa fie daca sunt bolovani, eu admir poporul chinez acolo nu auzi de feminism, gay un popor pasnic

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

In a survey by the organization WorkForLGBT of 18, 650 lesbians, gay, bisexual and transgender (LGBT) people, 3% of the males surveyed and 6% of the female surveyed described themselves as "completely out". A third of the men surveyed, as well as 9% of the women surveyed said they were in the closet about their sexuality. 18% of men surveyed answered they had come out to their families, while around 80% were reluctant due to family pressure.[8][9]

la cati sunt e nimic, homosexuali vor disparea, noi hetrosexuali vom duce specia mai departe, dar faza cu promovarea homosexualitati nu sunt de acord, hai si noi hetrosexuali sa facem pentru orice chestie, sa fac si eu ca sunt german si sunt discriminat desi nu sunt

| reihiuke a răspuns (pentru RAY):

Orientarea se poate schimba

| RAY a răspuns (pentru reihiuke):

Da scimbo tu sa vezi daca se poate

| reihiuke a răspuns (pentru RAY):

Se poate. big grin dar nu stiu sa explic cum. eu am incercat sa fiu mai constient si s.au schimbat de la sine atractiie. Nu stiu de ce si cum. Nu amfortat sa schimb ceva. E ca si cum nu iti mai plac ciresele, iti place vanilia... sau amandoua.

| RAY a răspuns (pentru reihiuke):

Se poate pe naiba asa vei fi toata viata

| RAY a răspuns (pentru reihiuke):

Ce atracti s-au schimbat man? simti ceva cand se saruta 2 barbati ceva placut mie imi vine sa vomit

| reihiuke a răspuns (pentru RAY):

Vorbesti din carti happy de ce te.as minti? happy

| RAY a răspuns (pentru reihiuke):

Te atrag barbati ma acum pe bune? cum ai reusit?

| reihiuke a răspuns (pentru RAY):

Nu conteaza. e mult de explicat. ideea e ca e chestie de schimbari si asocieri adanci in fiinta, decat ceva batut in cuie. cel putin asta am observat

| RAY a răspuns (pentru reihiuke):

Poate esti bi, eu unu as putea sa vad filme parno non stop ca nu as simti nimic placut decat greata

| Holiday a răspuns (pentru Nilsson):

"sau cand se manifesta in mod vulgar la paradele publice."

Dintre o parada gay si una in care se plimba oase pe strazi, cum mai faceti voi cu diverse moaste, evident mai vulgara e cea de-a doua.

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"eu admir poporul chinez acolo nu auzi de feminism, gay"

Faptul ca nu auzi nu inseamna ca nu exista. Nici in Romania inainte de `89 nu auzeai de homosexuali desi bineinteles ca erau.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Aici isi dau dreptate, daca nu auzi nu inseamna ca nu exista, pai sa vedem
Feminism in China began in the 20th century[1] in tandem with the Chinese Revolution. Feminism in China is closely linked with socialism and class issues.[2] Some commentators[who?] believe that this close association is damaging to Chinese feminism and argue that the interests of party are placed before those of women.[3]

https://en.wikipedia.org/wiki/Feminism_in_China

Comcluzia da exista

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Tot zilele astea am aflat ca exista si gay acolo si lesbiene
In a survey by the organization WorkForLGBT of 18, 650 lesbians, gay, bisexual and transgender (LGBT) people, 3% of the males surveyed and 6% of the female surveyed described themselves as "completely out". A third of the men surveyed, as well as 9% of the women surveyed said they were in the closet about their sexuality. 18% of men surveyed answered they had come out to their families, while around 80% were reluctant due to family pressure.[8][9]
https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_China

era si logic ca sa existe asa ceva, ma poti contrazice mereu, admir mințile deschise

| RAY a răspuns:

Ceea ce scrie acolo pe blog nu ofera studii stiintifice clare, mosturbarea este benefica pentru ca elibereaza acel baiat/fata sub tensiunea sexuala, ce preferi ca un baiat sa violeze sau sa se mosturbarea? mosturbarea nu a dus pe nimeni la sinucidere povesti, depresia apare ca masura a altor lucruri in fapt aceste persoane numai simt pofta de sex

| milan9 a răspuns:

NIMENI nu s-a nascut "asa", si da, exista sanse de a te redresa. Cu certitudine as putea sa-ti spun, eliberarea de aceasta patima se face, mai mult decat in cazul altor vicii (depresia ar putea face exceptie...) numai prin alegerea unui indrumator spiritual, a unui duhovnic, a celui care poate sa-ti ofere acel "reset" pe care poate il ravnesti.

Nu te-ai nascut cu aceasta patima, iar celor care pun la indoiala asta as putea in pagini intregi sa le descriu cum pot exista multiple succesiuni de fapte si evenimente ce au ca efect instalarea unei obsesii, a unei temeri a unor dorinte, a unei asocieri nedorite si accidentale intre planul senzorial- senzual si cel afectiv...

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns (pentru RobertG101):

Nu considera ca exista mai mult doi-trei "Pomohaci" intre cei 22000 de preoti si calugari. Iar Pomohaci e unic. Profilul personalitatii a lasat de dorit inca de la inceput, de cand tot este cunoscut in mass-media. Nu exista acest fenomen in randul clerului... Iar acele cazuri sunt absolut rarisime. 100% dintre preotii pe care ii cunosc (si cunosc sute) nu se comporta in acel registru de efeminare/feminizare pe care l-am putut vedea la Pomohaci. El mi-a atras atentia inca de la inceput.

| RAY a răspuns (pentru milan9):

Ca crestin scopul tau trebuie sa fie sa cauti adevarul nu ceea ce isi convine tie
https://www.youtube.com/watch?v=GU3JqoUDkjA
https://www.psychologytoday.com/......ever-cease
http://www.yourtango.com/experts/lucy-vittrup/medication-or-masturbation
In 2008, antidepressants became the third most common prescription drug taken in America. Prozac, in particular, is a drug that's infamous for its dampening effect on the libido. Is that really what we want?

What do you prefer: Medication or masturbation? Perhaps it's time that we open our minds altogether and embrace sexual activity with ourselves and others, together with the human touch, as an essential part of our health that we must give as much priority to as exercise, diet and sleep.

se pare ca mosturbarea are acelasi efecte ca antidepresivele wow desi nu provoaca nici o depresie din contra causeaza o stare de bine

| milan9 a răspuns (pentru RAY):

Exact despre asta este vorba. Tu nu ai auzit niciodata pe forumuri, sau nu ai simtit, o stare de frustrare, de deprimare imdeiat dupa? Tu spui ca nu creeaza depresie iar eu ma refeream tocmai la seria de neajunsuri psihice (nu neaparat spirituale) pe care o creaza mast.
Faptul ca se creaza si o detensionare este adevarat. Dar slava Domnului, cei care reusesc sa-si controleze trupul si sa iasa dintr-o astfel de patima/ dependenta, nu simt presiunea vreunei tensiunni sexuale. Nu pentru ca acesta nu ar exista, ci pentru ca reusesc nu tocmai foarte greu sa o sublimeze prin alte explicatii, motivatii, dedicatii, moduri de a intelege atractia si iubirea, pasiunea si sacrificiul...

Numai daca te gandesti ca organismului ii ia nu mai putin de sapte zile pentru a-si restabili echilibrul hormonal in urma unui act sexual, indiferent cum ar fi acesta... Doza de dopamine eliberata in acest act nu poate in nici un caz contrabalansa pierderile hormonale, etc...

| RAY a răspuns (pentru milan9):

La inceput simtem o stare de vinovatie apoi cand am inteles ca e ceva normal numai am simtit asa ceva,chiar nu vad ce e rau in a face asta,decat sa mergi la escorte eu spun ca e mai ok, eu nu stau cu o fata pentru sex, ori o iubesc si ne intelegem ori singur, pe mine m-a ajutat mult asta inainte eram depresiv dar si ca m-am lasat de dulciuri a ajutat mult, reprimarea duce la depresie, frustrarii, asta e natura umana de ce sa o negam

| RAY a răspuns (pentru milan9):

Deci aia care fac sex suferi de pierderi hormonale serios? in fapt testosteronul creste dupa ce faci sex, omul poate face sex de multe ori nu se pierde nimic, organismul uman este evoluat

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Nu considera ca exista mai mult doi-trei "Pomohaci" intre cei 22000 de preoti si calugari. Iar Pomohaci e unic."

Rata homosexualitatii in randul slujitorilor spiridusului crestin este cu siguranta in media generala, adica pe la 9%. Posibil ca in randul popilor sa fie mai mica, dar la calugari sigur e mai mare, asa ca media tot acolo e. Stai tu linistit ca sunt o gramada de homosexuali imbracati in negru si cu barba. Problema nu e ca sunt homosexuali, ci ca sunt ipocriti.

"El mi-a atras atentia inca de la inceput."

Ti-a atras pe naiba atentia. Daca ziceam ceva de el inainte sa se afle astea i-ai fi luat apararea cu siguranta.
Si cum poti spune ca e unic?!? Cu episcopul ala care si el e la moda zilele alea cum ramane?

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Numai daca te gandesti ca organismului ii ia nu mai putin de sapte zile pentru a-si restabili echilibrul hormonal in urma unui act sexual, indiferent cum ar fi acesta..."

Sa intelegem ca tu ai facut si faci sex cu nevasta, daca o ai, mai rar de o data pe saptamana?!? Sau poate o data pe luna sa ai macar 3 sapt "echilibrul hormonal", cum zici tu, in parametri?!?
Ce prostii debitezi...

| milan9 a răspuns (pentru Holiday):

Pai nu am spus 2-3? Nu am zis ca e singurul. Mi-a atras atentia inca de la inceput prin nonconformism. Cati preoti cu microfonul in mana pe scena ai vazut pana la el?
Daca era vorba de vreo generalizare, confuzie sau calomnie la adresa lui l-as fi aparat, dar asa nu am ce sa apar... Unde ai gasit tu medie de 9% in randul romanilor? Nici macar in Olanda nu e media asta...

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Unde ai gasit tu medie de 9% in randul romanilor? Nici macar in Olanda nu e media asta..."

Nu sunt mai multi in Olanda decat in Romania, asta e doar o impresie generata de faptul ca acolo te poti declara homosexual fara ca unii ca tine sa inceapa sa le faca capul mare cu tampeniile lor, pe cand aici nu. De aici reticenta homosexualilor/bisexualilor etc romani de a recunoaste asta. Dar asta nu inseamna ca nu sunt la fel de multi.
Repet ce am zis mai devreme, in randul slujitorului spiridusului tau sunt destui, dar din ipocrizie nu vor recunoaste niciodata. Si ipocrizia asta, adaugata la frica legata de comentarii tampite ale unora face pe multi romani sa fie dar sa nege ca sunt.

| xerxes1 a răspuns:

Sufletul nu are sex.

| mudokins78 a răspuns:

Ai dreptate! Eu personal când eram pe la 20-21 am incercat să văd şi eu cum e so sugi, să te arzi în bulan, dar după o perioadă am realizat că tot fetele mă atrag...
Numai că în ziua de azi, femeile vor bani, bani, bani, maşini, case... Eu de unde pulia mea să le dau?
Ce?, eu sunt ca becali?
Ahh. Ce viaţa frumoasă am! Mănânc când vreau, fac ce vreau, nu mă deranjează Agripina cu talentele ei de cucoană!
Vreau să ****, doar dau un telefon şi bagaboanta e la uşa... (Toate sunt pe bani în ziua de azi)
Aşa că... Nimeni nu e homo sau lesbiancă.
Mă intreb, de ce în filmele pornache se acceptă asa uşor două curvie care îşi dau limbi si doi bărbaţi dacă îi vezi că se pupă doar, eew!
Mare beliciune sa întâmplat.

| RAY a răspuns (pentru mudokins78):

Tu esti dovada vie ca orice ai face tot vei fi atras de fete,orice ai face si daca ai vedea filme non stop filme pentru adulti cu homosexuali,in fapt nici actori care fac filme pentru gay nu devin gay nici alea care joaca in rol de lesbiana, atractia este involuntara nu o poate determina constinta umana ca setea, pofta de mancare etc
un studiu facut pe un baiat crescut ca fata de mic a dovedit ca cultura nu poate schimba faptul ca el era baiat, el sa sinucis din cauza ca nu se putea accepta pur simplu, orice ai face nu vei putea simti placere cand vezi doi barbati care se saruta, astia care au incercat si s-au schimbat sunt bisexuali sau pur simplu interese

| VelaJohnny a răspuns:

Is curios cate cazuri de homosexualitate sunt in Africa, in tarile sub-dezvoltate, in care oamenii nu au atata acces la mass-media, sau si in tari din alte continente, in care la fel, nu se face atata publicitate homosexualitatii.

Desi se recunoaste ca este o abatere de la legi si de la natura umana, pentru ca avem reproducere sexuata, oamenii nu sunt incurajati sa se conformeze naturii lor, ci sa dea frau liber oricarei pofte le vine, cu argumente invalide, gen ca e din nastere orientarea sexuala. Revin la ideea de mai sus, generatiile astea, daca nu si-ar fi putut inchipui ca relatiile sexuale pot avea loc intre persoane de acelasi sex, nu ar fi deloc homosexuali, pentru ca totul pleaca de la gandire. Impulsuri sexuale putem avea cu totii, insa orientarea lor este in functie de punctul de vedere pe care il avem cu privire la metodele prin care le putem satisface. Au mai aparut si tot felul de fetishuri retardate, din nou, genele determina ca o persoana sa gaseasca placere in atractia fata de batrane singure, de copii etc? Aici se va spune nu, insa daca din nastere esti orientat sa fi atras de persoane de sex opus, de ce nu ai putea fi atras din nastere si de diferite categorii de persoane? Suna dubios rationamentul asta, dar e bazat pe principala scuza a homosexualitatii. Facem marsuri pentru pedofilie? Trebuie si ei intelesi si, decat ajutati sa se schimbe, incurajati sa se manifeste cum simt. Genele astea...

Răspuns utilizator avertizat
| VelaJohnny a răspuns (pentru RobertG101):

Mersi de informatii. Pentru multe defectiuni de genul oamenii urmeaza terapii, spre exemplu persoanele care instinctiv sunt violente, persoanele care s-au drogat, s-au luat masuri pentru a fi ajutati sa se schimbe. Cum am zis, desi e impotriva firii, e o eroare treaba asta cu homosexualitatea, majoritatea o incurajeaza. Se dramatizeaza la greu ca vaaai, o persoana homosexuala incearca sa se schimbe, o sa se sinucida, o sa fie depresiva etc. insa sunt doar impulsuri, care pentru inceput trebuie tinute sub control, iar apoi orientate intr-o alta directie. Cati oameni nu au ramas celibatari pe viata, sau nu s-au recasatorit din respect pentru partenerul conjugal decedat. Sunt o dovada ca omul nu poate fi dominat de organul genital decat daca permite asta, si daca doresc, iti pot tine sentimentele sub control.

| RAY a răspuns (pentru VelaJohnny):

De ce mereu sasi reprimi dorinta sexuala? ei nu merita sa fie iubiti si sa iubeasca?

| VelaJohnny a răspuns (pentru RAY):

De ce mereu sasi reprimi dorinta sexuala? - nu sustin abstinenta.

ei nu merita sa fie iubiti si sa iubeasca? - ba da. Dar nu e normal in stilul asta, si vorbesc strict din punct de vedere biologic. Ce se intampla cand nu ti cont de legile stabilite? Stii, daca privesti lucrurile astfel, ca daca ai anumite tentatii, decat sa le ti sub control, sa le lasi sa se manifeste, atunci oamenii trebuie sa faca orice. Nu mai poti stabili o linie pana unde sa se ajunga, daca mergi pe principiul ca trebuie sa dai curs la orice impuls nefiresc. Pedofilia, violenta, si alte vicii extrem de daunatoare nu ar trebui oprite, pe principiul tau
„De ce mereu sasi reprimi dorinta" respectiva, fiind nociva, gen dependenta de droguri, nu ma refer la cele normale. Sper ca ma intelegi. Nu vad nici un sens sa iti schimb optica, am vrut sa-mi fac clar punctul de vedere, in special pentru ca userul a intrebat, si mi-ai cerut-o si tu.

| RAY a răspuns (pentru VelaJohnny):

Man hai sa fim seriosi, fac homosexuali vreun rau societati?

| VelaJohnny a răspuns (pentru RAY):

Vedem lucrurile diferit. N-am nimic cu ei ca si persoane, insa consider actiunile lor imorale, deoarece sunt nefiresti. Pe plan moral, nu pot spune ca au o influenta tocmai benefica societatii, pentru ca induc in eroare despre cum e natura umana. Macar de nu ar face publicitate, pentru a nu influenta opinia publica. Au o vina si homofobii pentru asta, si daca LGBT se simt victime, evident ca vor riposta la atacuri. N-are rost sa o lungim, vad ca te-ai pus la vorba cu Ucenicu. Apreciez ca nu esti ca altii, nu recurgi la insulte cand cei din jur nu sunt de acord cu tine, esti o persoana de calitate.

| RAY a răspuns (pentru VelaJohnny):

Eu nu sunt pro gay cum sunt multe pagini atee nu inteleg de ce, eu nu cred in moralitate umana, omul este o eroare a naturii ceva ce trebuie eliminat din univers parerea mea, cancerul planetei, ti-am spus sunt o persoana deschisa la minte, lungim vorba ca poate va disparea rasa alba daca nu ma insor in curand

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok,hai sa folosesc si eu logica ta.
Tu de ce crezi ca te-ai nascut heterosexual? Eu zic ca ar trebui sa incepi o relatie cu un barbat sa fii sigur ca esti heterosexual. Poate te indragostesti si te vei simti atras de barbatul ala.

| AlexeHellsing a răspuns:

Homosexualitatea apare la nivel genetic. În caz majoritar, homsexualii se nasc homosexuali. Traumele apar în momentul în care negi firescul din condiția lui și-l obligi să se "vindece" prin dinferite metode total nefirești.

| VelaJohnny a răspuns (pentru AlexeHellsing):

„apare la nivel genetic" - zi-mi in care cromozom se afla gena care determina orientarea sexuala si e credibila afirmatia ta. Genetic suntem proiectati sa intretinem relatii sexuale cu sexul opus, pentru ca procrearea nu se poate face intre homosexuali. Daca barbatii ar avea si un vagin, si femeile un penis, ti-as da dreptate, iarta-mi exprimarea, suna ciudat desi am formulat-o in termeni stiintifici. Personal sunt obisnuit de la orele de biologie cu astfel de cuvinte, scuze de restul.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Tu nu erai ortodox?
De curiozitate doar intreb, mi se pare bizar sa fii un sustinator al acestei idei.
I-am raspuns lui Ray despre parerea mea daca homosexualitatea e innascuta sau nu. Sunt studii care nu prea sustin acesta teorie.

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Sincer nu inteleg de ce isi pasa tie ce fac alti? conform lui iisus judecarea aproapelui este pacat, 2 lasa pe fiecare sa faca ce vrea

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Nilsson):

Până la războiul civil, pe continentul american, preoții și pastorii propovăduiau menirea de sclavi a afro-americanilor. Gândește-te la asta când spui că unui creștin îi este interzis să susțină persoanele homosexuale.
Iar studiile despre homosexualitate sunt împărțite, o parte susțin ce am afirmat eu, o parte ce ai afirmat tu și sunt multe alte teorii privitoare la origini. Oricum, te poți lipsi ușor de studiile lor întrucât hoosexualitatea nu se poate studia întrucât este un fenomen natural. Se estimează că la nivelul populației mondiale 1 din 4 oameni este homosexual, iar asta fără să-i pună în discuție pe cei cu viață dublă, ascunși în familii obișnuite. De fapt, un singur lucru se poate studia la persoanele homosexuale, un lucru cunoscut sigur. Se poate studia rata abuzurilor împotriva lor și a sinuciderilor datorită milosteniei lumii creștine, indiferent că vorbim de cele 2 mari biserici, catolici și Biserica Ortodoxă, protestanți sau cele câteva mii de alte secte.
Prietene, tocmai datorită faptului că sunt ortodox și cred într-o credință a iubirii mă opun descriminării acesteia, care chiar îmi seamănă cu un nou început a unei Inchiziții Spaniole.

| Nilsson a răspuns (pentru AlexeHellsing):

``Până la războiul civil, pe continentul american, preoții și pastorii propovăduiau menirea de sclavi a afro-americanilor.``
Clerul si pastorii pot sa sustina orice, important este ce spune Biblia. Nicaieri nu sustine sclavia pe criterii rasiale sau ca unii oameni au menirea de sclavi.
In Vechiul Testament, acesta era stric reglementata si deveneau robi cei care nu isi mai putea plati datoriile sau prizonierii de razboi, dar chiar si asa pe o perioada de maxim 6 ani.
Daca un rob era omorat, stapanul era pedepsit cu moartea, iar daca il vatama grav, era eliberat ca despagubire.
Deci nici nu se poate compara cu sclavia popoarelor pagane din acea vreme, si nici macar cu sclavia din perioada coloniala, cand nativii africani erau capturati pur si simplu din locurile de origine, erau tinuti in conditii ingrozitoare iar stapanii aveau drept de viata si moarte asupra lor, inclusiv asupra copiilor.
Cu siguranta stii lucrurile acestea, dar poate urmaresc si altii conversatia si e bine sa aiba o imagine de ansambul.
Homosexualitatea insa e aspru condamnata si nu i se poate gasi nicio sustinere in Biblie.

Asta nu inseamna ca trebuie sa avem o atitudine ostila fata de cei care au cazut in acesta patima, dar nici sa numim raul ca fiind bine. Dumnezeu uraste pacatul, dar ii iubeste pe pacatosi, si nici unul dintre noi nu se poate considera fara pacat.
E o mare capcana acesta controversa privind LGBT-ul, stim ca diavolul va incearca la sfarsitul zilelor sa ii insele chiar si pe cei alesi.
Daca tu crezi ca homosexualitatea e innascuta, inseamna ca Dumnezeu face greseli si este de vina pentru pacat. Este aceeasi acuzatie de la caderea in pacat, cand Adam l-a acuzat de fapt pe Dumnezeu pentru ca i-a daruit femeia si care l-a ispitit, si Eva l-a acuzat pe Dumnezeu pentru crearea sarpelui.

Pot fi anumite trasaturi genetice care ar favoriza homosexualitatea (nivel scazut de hormoni, psihic receptiv la factori exteni, excitabilitate crescuta) dar cred ca factorul decisiv este influenta culturii si al mediului social care declanseaza acest fenomen, deci sunt factori evitabili.
Faptul ca industria divertismentului sustine atat de mult miscarea LGBT, dar in acelasi timp promoveaza violenta, viata sexuala dezdrabalata, libertinismul, consumul de alcool si droguri, plus multe altele, incusiv ocultismul, ar trebui sa dea de gandit.

Mai mult decat atat, tinand cont ca teoria privind conditionarea genetica a homosexualitatii este atat de discutabila, de ce activistii sustin tare si raspicat ca acesta e innascuta?
Si ideea acesta mai este repetata obsesiv de fiecare data. Stii cum se numeste o minciuna care este repetata pana ajunge sa fie crezuta? Manipulare.

E o tema la care trebuie mult reflectat, si pentru mine a fost un subiect care m-a framantat, dar am ajuns la concluzia ca diavolul poate fi atat de parsiv incat sa te lase fii iubitor, dar sa te faca sa iti canalizezi iubirea intr-o cauza gresita.

| Teffan a răspuns (pentru Nilsson):

" Stii cum se numeste o minciuna care este repetata pana ajunge sa fie crezuta? Manipulare."

Tocmai ti-ai descris religia.

Felicitari pentru ipocrizie!

"E o tema la care trebuie mult reflectat, si pentru mine a fost un subiect care m-a framantat, dar am ajuns la concluzia ca diavolul poate fi atat de parsiv incat sa te lase fii iubitor, dar sa te faca sa iti canalizezi iubirea intr-o cauza gresita."

Putem sa dam vina pe un diavol fantomatic si transparent pentru absolut tot si asa ne invartim in cerc la infinit.

Stii ceva?
Mai intai sa demonstrezi tu ca dumnezeul tau exista ca sa poti sa faci o remarca de genul:"Ah, pai, dat fiind faptul ca in Biblie homosexualitatea este condamnata, atunci trebuie sa fie adevarata treaba cum ca homosexualitatea nu este innascuta.Altfel,dumnezeu ar fi responsabil pentru pacat"

Se cheama eroare logica si este atat de comuna precum chestia aia cu:"Dumnzeu e adevarat ca asa scrie in Bilbie." de asta nici nu e sesizata.

Daca scrie in biblia aia facuta acum mii de ani, copiata din toate partile, ceva..atunci lumea o ia de-adreptul, cu credinta oarba si fara judecata.

Doamnelor si domnilor, va prezentam in tonight's show, Biblia!

http://sinaimont.ro/....../_/3_1.jpg

Este cartea de capatai a omenirii!

Datorita ei au murit zeci de mii de oameni!

Datorita ei au avut loc razboaie!

Datorita ei, 30% din Germania a pierit de-alungul razboiului de 30 de ani!

Datorita ei,s-au certat pana si crestinii intre ei!

Datorita ei,femeia a fost pusa la zid si dominata,batuta,scuipata si desconsiderata de barabat,pentru ca,barbatul este PESTE femeie!

Datorita ei,homosexualii au fost stigmatizati si pusi pe acelasi loc cu zoofilii si pedofilii, ei nefacnad altceva, decat sa simta iubire! Bineinteles, domnii mei, aceasta iubire este de la diavol!

Datorita ei, Europa a murit sub inchizitie si crestinare sangeroasa!

Datorita ei, omenirea a stat pe loc timp de 2000 de ani!(pentru ca cine indraznea sa fie un Plato,un Aristotel,un Pitagora,era ars pe rug!)

Gentlemens,ce este atat de special la aceasa frumoasa carte de a fost atat de iubita si influenta,dupa cum ati vazut,de lume?

Ei bine,n-o sa va vina sa credeti!

Aceasta Biblie contine un Dumnzeu INVIZIBL,care a creat omul din TARANA, femeie din COASTA omului, dumnzeu ce nu s-a aratat NICIODATA(sau s-a aratat, ca asa spune Biblia?)!

Dumnezeu este invizibil, homosexualii sunt vizibili!
Dupa asta sa te iei, atunci cand aduci argumentul biblic si crestin.

Ca traim in lumea reala, vai de capul vostru de dezorientati!

| AC4S4 a răspuns (pentru Teffan):

Poti sa spui ca din cauza conducatorilor religiosi din acea vreme s-au intamplat toate acele lucruri, nu din cauza Bibliei.

| milan9 a răspuns (pentru Teffan):

Biblia este intr-adevar cartea de capatai a omenirii!

Dar te contrazic si iti confirm faptul ca din cauza ei nu a murit inca nimeni. Cei vinovati de crime nu au facut altceva decat sa-i calce in picioare invataturile. Nu au avut nici in clin nici in maneca nimic cu Scriptura.
Ce anume din Noul Testament te indeamna pe tine personal la crime. Absolut NIMIC. sad

| Teffan a răspuns:

Ummh,ucenicule,te anunț ca ai gresit persoana cu funda.

Îți reamintesc ca tu ai concepții diferite fata de ale mele.

Ai fost la o petrecere lautareasca aseară?

| ConstantinCelMare a răspuns:

Eu nu ma indoiesc de orientarea mea. Daca arati bine iti pot demonstra.
Nu discrimez pe nimeni.Trag in teapa orice respira de orice orientare religioasa.
Poti sa tii si o cruce in mana ca nu ma deranjeaza.