| Vernusio a întrebat:

Viata are vreun rost?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,iar Biblia arata ca Dumnezeu vrea ca oamenii ascultători să aibă parte de ceea ce au pierdut Adam si Eva. Din acest motiv a luat măsuri ca in curând să facă ceea ce spune. Psalmi37:9-11,29.Isaia55:10,11.

| RAY a răspuns:

Rostul vieti este sa o traiesti in primul rand nu sa speri la viata de apoi, asa ca traieste real nu virtual

| milan9 a răspuns:

Mantuirea sufletului este scopul existentei noastre. Nu exista alt scop care sa depaseasca miza eternitatii... thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.noi îi dăm unul, mno?
dacă nu, ai atâtea modalități să scapi de ea...

| PopescuPopescu a răspuns:

Universul este un void crud, cheia spre a fii fericit nu e sa cauti un rost, e doar sa iti ocupi timpul cu lucruri inutile si inainte sa iti dai seama vei fi mort. Ca sa te distrezi, poti cauta moduri distractive de a te sinucide. :-) PS: in cel mai rau caz alege sinuciderea asistata