| Aihao19 a întrebat:

Viata asta are rost? Are vreun rost?

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut, dar de rostul vietii esti TU raspunzator.

| danay72 a răspuns:

Da,iar studierea atentă a Bibliei te ajuta sa înțelegi scopul vieții.

| DeyCj a răspuns:

Are dară. Depinde ce rost îi face fiecare din noi.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru DeyCj):

Are dar de la Dumnezeuwinking

| DeyCj a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Degeaba te rogi la dumnezo' ca dacă nu pui mâna să ți-o faci tu singur n-o să ai nimic în viață. Testează și o să-mi dai dreptate.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru DeyCj):

Iti respect decizia happy
Doamne ajuta si sanatate!

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Desigur, viata are rost doar datorita lui Iisus Hristos, Domnul nostru care si-a dat viata pentru noi.

| Golyat18 a răspuns:

Noi trebuie sa-l gasim, sincer pentru mine chiar daca la momentul actual nu are un rost, sunt fericit ca am scapat din chinul parintilor

| Golyat18 a răspuns:

Nu face vreo prostie!
Nu inseamna ca trebuie sa ii dea un dzeu rost ca sa aiba rost. Spune-mi ce te macina poate te pot ajuta!

| Golyat18 a răspuns:

Aha deci dzeu mi-ar putea rupe mainile si picioarele si sa ma faca surd, mut si orb.
Da... ai drepatate m-am pocait, acum sed pe un sac si-mi pun cenusa in cap,
Trazneste doamne in mine pacatosu!

Răspuns utilizator avertizat
| Sigfrid a răspuns:

Nu are. Tu trebuie sa ii dai unul.

| Sigfrid a răspuns:

Evident.

| VladCristian1993 a răspuns:

Viața are rost prin simplu fapt că existi. Fiecare zi îți oferă posibilități noi, bucurii noi, experiențe noi. Trebuie doar să le vezi și să te arunci în ele. Dumnezeu este cel care dă sens vieții noastre. Prezența lui în viața noastră, dă sens vieții noastre.
De asemenea, oamenii de lângă noi dau sens vieții noastre iar noi dăm sens vieții lor. Dacă crezi că vrei să discutăm mai multe, scrie-mi în privat. Ceea ce este important este să te bucuri de fiecare zi, chiar dacă uneori nu vezi decât întuneric în jur. Nu uita, până și întunericul este folositor atunci când el te ghidează către lumină. happy