| AvalohAlyn a întrebat:

"Viata crestinului nu este un somn,ci o lupta"
Simtiti pe pielea voastra,in sufletul vostru aceasta LUPTA?

Eu sincer mereu am simtit ca viata e o lupta intre bine si rau,intre spiritual si materialism, intre aflarea adevarului si a adevaratei fericire si respectiv a pierzarii etc?

Voi credeti ca viata este o lupta? De ce este o lupta dupa voi? Ma refer strict la viata fiecaruia..viata voastra personalahappy

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De nevroza ecleziogenica ai auzit?

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Daca nu ai un raspuns ok si normal poti sa eviti intrebarea.Dar totusi tu ai auzit de ignoranta, rautate sau de ironie si batjocura? Sunt sigur ca ai auzithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici o lupta. E in imaginatia noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E,da e lupta intre a alege a face a voia lui Dumnezeu sau a face voia ta.

| Papillon09 a răspuns:

Epistola lui Iuda. thinking De ce o fi schimbat el subiectul scrisorii? happy