| mentholinks a întrebat:

Viata e ca un traseu sau nu? Si ce ne dirijeaza in viata?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu.
Destinul.

| mentholinks explică (pentru danbnz):

Pai poate exista un destin fara traseu? Daca nu e traseu ce e?

| RAY a răspuns:

Iahve a creat scenariul noi il urmam ca niste marionete, sclavi lui, nimeni nu are liber arbitru totul se face cum vrea iahve, iisus a fost un test de ai pacali pe evrei

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, un traseu. Un traseu cam de aceeasi latime ca si lungimea.

| Werrich a răspuns:

Era un cântec

"Viaţa noastră pare un tren lung,
În care toţi ne trezim mergând,
Şi prin ploaie şi prin vânt,
Mai râzând, mai lacrimând,
Ne întrebăm unde am urcat şi când."

| GdX a răspuns:

Gandurile, dorintele si toate memoriile genetice transmise din generatie in generatie de catre stramosii tai care se afla in memoria celulara a ta astazi. Asta iti dirijeaza viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că este ca un traseu.
Ne dirijează ceea ce alegem să o facă. [Reclamele? Profesorii? Părinții? Soția/soțul? ș. a. sau poate Domnul Isus?]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma dirijează iubirea în această lume urâtă de ură.
Sper sa ajung la sursa iubirii, care este Dumnezeu, sper, până atunci mai dezghet un ghetar de ură.