| AvalohAlyn a întrebat:

Viața este doar un joc de prestigiu al unui Vrăjitor Neîndemanatic.
Cum comentați aceasta afirmatie? Parcă are un sâmbure de adevăr în ea.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ca nu este adevarata.

| CostinAlamariu a răspuns:

Un cuvant: Gnosticism. Aceasta afirmatie este cat se poate de gnostică, iar gnosticismul a fost demontat de o gramada de ori, deci nu, nu e adevarata. Iar cand luati citate aleatorii de nu stiu unde incercati sa aflati contextul fiindca fara context nimic nu are sens.

| AvalohAlyn explică (pentru CostinAlamariu):

Mie mi se pare că are un sâmbure de adevăr în ea, desi cred în Dumnezeu. oarecum.

| aumih16 a răspuns:

Viata e asa acum! ca s-au schimbat prioritatile datorate pandemiei mai mult! dar in general viata e cum a fost inainte! aproximativ! cu exceptia faptului ca oamenii se schimba! etc!

| alex598 a răspuns:

"Viața este un rezultat al deciziilor personale însă mulți vor căuta să dea vina pe oricine și orice altceva în afară de ei înșiși". Am inventat pe loc citatul ăstahappy

| Drkurt01 a răspuns:

No comment