| Vernusio a întrebat:

Viata nu are sens daca nu ar exista Dumnezeu nu-i asa?

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Asa e, fara el nu avem un scop in viata si nici o speranta.

| RAY a răspuns:

De ce am avea nevoie de dumnezeu, tot ce facem facem pe cont propiu nu cu ajutor divin,asa ca viata are sens si fara a crede in dumnezeu,brahma, vishnu etc
tu dai sens vieti tale nu trebuie sa isi dea o fantezie sens vieti tale, dumnezeu e o creatie umana, cine spune ca nu e asa sa ma convinga pe mine cum moise tia putut scrie propia moarte sau de ce biblia fost scrisa dupa mii de ani sau de ce geneza, potopul, cele 10 porunci sunt copi dupa sumerieni, egipteni, de ce nasterea lui iisus se sarbatoreste pe 25 decembrie de ce cretinismul a copiat Mithra plus multe
https://ro.wikipedia.org/wiki/Mithra

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur, ca doar toti oamenii de pe planeta asta isi bazeaza viata pe un basm cu batranei si ingerasi

| oprescudorin11 a răspuns:

Pot spune ca Viata este de la DUMNEZEU!
Alte pareri le-as putea formula doar in cazul NECREDINTEI, absurdul inexistentei Lui Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu ar avea sens. Din fericire, viata are un sens.

| Alexxxxandru a răspuns (pentru anonim_4396):

Sens unic.Dar prostii ca tine nu se prind usor.

| cyupaku a răspuns:

Perfect adevarat

Răspuns utilizator avertizat
| Denisya a răspuns:

Viața nu are sens pentru cei care nu stiu de Dumnezeu.sau chiar daca stiu li se par un subiect rusinos.prefera destrabaliturile

| RAY a răspuns (pentru Denisya):

Ce legatura are una cu alta? Romania e o tara crestina cu full avorturi

| Denisya a răspuns (pentru RAY):

Draga nu Dumnezeu le duce la avort ele aleg asta. Dumnezeu ne-a dat la fiecare sansa sa alegem in viata binele sau râul.Nu el împinge lumea la tîmpenii ei singuri aleg asta.si se scot prin a da vina pe Dumnezeu.nush asa gândesc eu.fiecare gândim diferit pana la urma suntem liberi sa ne exprimăm punctul de vedere chiar daca e gresit

| RAY a răspuns (pentru Denisya):

Ce am scris ce ai inteles tu

| Alexxxxandru a răspuns:

Poate pentru prosti.