| AvalohAlyn a întrebat:

Visezi sa ajungi in paradis? Unde-i paradisul? Cum e paradisul? Ar fi prea frumos sa existe un paradis. Dupa atatea boli, nefericire, durere si moarte.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E in imaginatia omului care dupa o viata de boli, nefericire, durere viseaza la ceva frumos, acest mit este prezent in mai toate miturile

| DeyCj a răspuns:

Da, toți visăm.Că paradisul ți-l faci tu prin ceea ce gândești, asta e realitatea.Că nu toți gândesc la fel, asta e iar realitate, de asta lumea e așa cum e.Bolile sunt de fapt un dezechilibru energetic al corpului, iar cele așa zise recesive se datorează copierii eronate a adn-ului, căci așa cum se știe corpul uman se regenerează bi anual, iar în unele situații copierea informației ADN-ului poate fi cu erori. Ceva similar cu backup-ul de date la calculator.

| Elide a răspuns:

Raiul este ceva ce ochiul omului n.a văzut si la inima omului nu s-a suit(cum sa fie? o frumusețe de nedescris)Sa fii ca pe un pământ cu râuri cristaline, iarba verde, căldura, fel si fel de copaci si o multime de animale care nu te mănâncă si nu te aleargă atunci cand te vad ci vin sa te iubească, sa fi in armonie cu păsările cerului, si lumina Lui Dumnezeu sa te înconjoară.

| Andrei2019 a răspuns:

Ti-ai luat antidepresivele azi?