| Elide a întrebat:

Voi,ăștia satanisti puteți deschide printr.un ritual lumea de dincolo?

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, ritualul de exteriorizare R2-45. http://en.wikipedia.org/wiki/R2-45

| EcceHomo a răspuns:

Da,de doua ori pe săptămână, marțea şi vinerea, deschid portalul spre lumea de dincolo.
Ieri nu s-a deschis, am avut o migrenă puternică şi nu m-am putut concentra.sad

| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu dar poți sa contactezi anumite entități. Bine, mai mult le atragi ca un magnet, nu poti ști întotdeauna ce atragi sau cine alege sa te viziteze. Sfatul meu e sa stai departe de chestiile astea, ca să poți dormi liniștită când pui capul pe pernă.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Ah, la fel cum D-zeu se foloseste de oameni credinciosi ca sa conduca pe altii spre El asa face si Satan, si el are mult mai multi oameni.

| emayperritos a răspuns:

Eu nu cred ca satanisti pot deschide un portal. Sunt un fel de oameni rai fara suflet sau credinta. Ei pot deschide probabil un portal al relelor si a Diavolului.

| VictorFenrir a răspuns (pentru emayperritos):

Cati satanisti cunosti tu de zici ca sunt oameni rai?

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru emayperritos):

Nu toti satanistii sunt răi, fără suflet sau credință. De exemplu o fată satanistă, nu e tot fată? Cunoscusem una și era chiar simpatică ca persoană. Problema ei, ca si a majorității satanistilor, era dumnezeul biblic si creștinii care i se roagă.

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

Asa ceva exista doar in filme. Adevarata intrebare pe care ar trebui sa si.o puna toti este daca intrandevar dzeu este cel bun si lucifer cel rau. Daca de fapt am fost pacaliti? Asta inseamna ca sunteti cu totii un fel de satanisti?

| dumitruanca a răspuns:

Nu ii crede, nu deschid nici macar un portal crezi ca daca te rogi raului te v-a ajuta sa devi bun, nu ii urma pe acesti oameni care nu stiu ce fac crede in Bunul Dumnezeu si in Isus si ceilalti sfinti nu te duce pe calea gresita!

| Elide explică (pentru dumitruanca):

Nu ma duc.dar as vrea sa stiu..acești oameni sunt periculoși