| ViataMoarte a întrebat:

Voi cat ati citit din biblie? Ce carti ati citit si v-au placut din ea?

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Am citit-o pe toata (canonul protestant). Iov, Ecleziastul.

| danay72 a răspuns:

Din toată Biblia înveți multe lucruri utile, dar una din cărțile preferate este Proverbele. Este o carte care este practica în viață de zi cu zi.

| ania a răspuns:

Eu am citit-o toată de multe ori, când o termin o reiau din nou, de mai multe ori Noul Testament.Din Vechiul Testament imi plac mult Psalmii, citesc în general zilnic câte 5, Deteronom, Isaia, Proverbele.Din Noul Testament îmi place Evanghelia după Ioan, Evrei, Romani.

| RAY a răspuns:

Vechiul testament cat de cat si noul testament

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Toata,si toata este foarte si cea mai interesanta carte de pe pamant.De fapt este ca o scrisoare de la un tata iubitor catre copii lui mai mult este un cadou perfect tot ce a fost scris in ea este pentru noi. Este importanta citirea ei si mai importanta este studierea cu persoana calificată pentru studiu.SI este important sa cunosti,, mesajul Bibliei!

Răspuns utilizator avertizat
| HDeNiSaR a răspuns:

Din toate cartile Bibliei inveti ceva nou indiferent de cate ori o citesti. personal imi place foarte mult cartea Estera.

| AnonimSuprem1 a răspuns:

Totul mi-a placut. Eu am inceput sa citesc mai intai Evanghelia dupa Matei.

| Mașka98 a răspuns:

Am citit-o o data pe toata. Acum am inceput-o din nou. Imi plac in special Psalmii si Proverbele, am gasit aici sfaturi intelepte pentru viata de zi cu zi, dar si promisiuni frumoase de viitor.