| Cireașăăăă a întrebat:

Voi cate din cele 10 porunci ai incalcat: pe care le-ati incalcat?

1. Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine.
2. Sa nu-ti faci chip cioplit, nici alta asemanare, nici sa te inchini lor.
3. Sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert.
4. Adu-ti aminte de ziua Domnului si o cinsteste.
5. Cinsteste pa tatal tau si pe mama ta, ca bine sa-ti fie si multi ani sa traiesti pe pamant.
6. Sa nu ucizi.
7. Sa nu fii desfranat.
8. Sa nu furi.
9. Sa nu ridici marturie mincinoasa impotriva aproapelui tau.
10. Sa nu poftesti nimic din ce este al aproapelui tau.

eu pe 3, 4(oarecum) pe 5(mai de mult. acum respect totalll)
pe 9 si pe 10.

oh shit.nu stiam ca s-au adunat atat de multe -.-

18 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

9 din 10, încă n-am omorât pe nimenihee hee

| FucktheSystem a răspuns:

Ce ai ucis măi, musca de pe mâncare?hee hee

| Dumnezău a răspuns:

Toate,de necredincios si Antichrist ce sunt. smug

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

11 din ele.

| Wehrmacht a răspuns:

1.Suna a sclavie sau ceva de genul asta.
2.Toti care neam rugat la o icoana am pacatuit deci da, incalcata!
3.Incalcata
4.Incalcata,nu am auzit ce asa ceva
5.Incalcata
6.Nu am incalcato...inca dar daca aia de chimie continua sa puna notele alea asa proasta fara rost, o sa o incalc curand...
7.Incalcata peste limite
8.Incalcata
9.Incalcata,la greu!
10.Incalcat si asta

| Inferno a răspuns:

Doar pe 10

| MyObsession a răspuns:

Sunt atee, dar hai sa vedem cate ''reguli am incalcat''

| Cireașăăăă explică (pentru MyObsession):

O.o pe cine ai ucis?

| MyObsession a răspuns (pentru Cireașăăăă):

Un iepure, o broasca, un peste.
Am facut disectii pe ei.
Pana si viermi.Stai calma, oameni nu.
Nu inca.laughing)

| Cireașăăăă explică (pentru MyObsession):

laughing eu nici nu pot sa prind un iepure... esti tare laughing

| MyObsession a răspuns:

Ce ai ucis? -.- *majusculecică.*

| Damasc a răspuns:

In afara de 6, sunt aproape sigur ca le-am cam incalcat pe toate
Ups! Iadul ma manca.

regis
| regis a răspuns:

4, 7 si 8 cu siguranta. Dupa unele intrerpretari si 3. Si probabil ca s-ar mai aduna cateva, dar fara intentie.

| Narcis2007 a răspuns:

6-7

| DantePlacebo a răspuns:

Sunt ateu si totusi am incalcat doar porunca a 4-a spre deosebire de crestinii ce tin icoane in penar ca sa le poarte noroc la teste.

| DantePlacebo a răspuns (pentru DantePlacebo):

Am scris "El" ca fiind "el", tocmai am incalcat si porunca 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine.Ras nu o incalc nu am alt dumnezeu dar nici pe el nul am 2 Sa nu-ti faci chip cioplit, nici alta asemanare, nici sa te inchini lor. m-am inchinat cand eram mic da cine nu sa inchinat la icoane? 3 Sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert am luat numele lui cum am vrut eu si la cina Adu-ti aminte de ziua Domnului si o cinsteste lucru mereu duminica viata e scurta Cinsteste pa tatal tau si pe mama ta, ca bine sa-ti fie si multi ani sa traiesti pe pamant am incalcato sunt om gresesc asa invatam 6. Sa nu ucizi nu am incalcato 7. Sa nu fii desfranat n-am incalcato 8. Sa nu furi am incalcato 9. Sa nu ridici marturie mincinoasa impotriva aproapelui tau nu am incalcato 10. Sa nu poftesti nimic din ce este al aproapelui tau n-am incalcato deci ajung in iad clar