| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti cand va pierdeti credinta? Nu credinta in Dumnezeu...ci credinta in mai bine. Am multe momente cand ma simt singur/a si deznadajduiesc si parca lupt cu morile de vant.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Iti spun ce am facut din experienta personala,fac sport,am o alimentatie sanatoasa si ma uit la seriale de comedie,viata e scurta, tristetea, lipsa sperantei nu au sens, traieste prezentul invata din trecut, nu te lasa doborat de necazuri ele sunt doar in mintea noastra =niste reacti chimice care le putem inversa prin comedie,sport, mancare, azi esti, maine numai esti, nu are sens, rost sa fii trist crede-ma, nici resemenat ca o data traiesti desi adio anexitate, frica

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Rabzi. Invata sa rabzi.

| T0T a răspuns:

Fac ceva ca să realizez acel bine. Altfel nu are rost doar să cred, fără ca eu să nu fac nimic.

| Algo098 a răspuns (pentru T0T):

Foarte corect, asta e solutia.

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns:

Mergi mai departe si probabil vei avea ocazia sa ai parte si de lucruri mai bune.

| Elide a răspuns:

Dar e normal, toți suntem așa, uneori ajungem atât de copleșiți încât avem impresia că toată greutatea lumii s-a așezat deasupra umerilor noștri, dar fii atent/a, sufletul tau încearcă să-ți comunice ceva, totul are o rezolvare, și vine din interiorul tău!

| 1973191019982018 a răspuns:

Toti luptam cu morile de vant crede-ma. Dar sa nu uitam ca Dumnezeu ne poarta de grija.
Cu totii avem momente mai neplacute, poate prea multe. Dar trebuie si bine este sa ramanem mereu optimisti.