| Anonimouse25163 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre religia ortodoxa? Eu cred mai degraba, ca este o afacere nu o religie.

Răspuns Câştigător
| LOVW a răspuns:

Eu cred că nu este o religie biblică.

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Trebuie să fie bună, pentru că orto înseamnă drept/dreaptă. Deci nu este o credinţă strâmbă, ci dreaptă.

| RAY a răspuns:

Dar sectele care isi cer 10% cotizatia de intrat in rai nu sunt afaceri?

| minrest a răspuns:

Secundar, este si afacere, si una foarte profitabila pentru Ierarhi, Dar bisericile care iti plac tie, si care cer 10% din venitul fiecarui membru, nu sunt afaceri? Ce diferenta uriasa, dintre taxa de intretinere a bisericii+cimitir+lumanari+cutia milei+ce da statul si 10% din venituri!

| AC4S4 a răspuns:

De ce ţi se pare că este o afacere?

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru Yhwh2020):

Era vorba de religia ortodoxă, nu de anumite biserici ortodoxe române.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Aşa sunt toate religiile.

Răspuns utilizator avertizat