| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeți în ăla de sus? Dacă nu, cum ați devenit atei?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

N-am cum sa cred in "ala de sus", pentru ca nu l-a vazut nimeni niciodata, desi am cam mers pe acolo pe sus din 1961 incoace. De ce sa cred in el daca nimic nu-i dovedeste existenta? Asa as putea foarte bine sa ma apuc sa cred si in vampiri sau varcolaci.

| Mieeez666 a răspuns (pentru sublime89):

Mi-ai făcut seara frumoasă. laughing

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pai daca ti-ai pus un asemenea semn satanic este evident ca si tu crezi si asa cum scrie, "si Satana crede si se infioara" te gandesti si tu la ce te astepta. Nu-ti face probleme pun pariu ca-ti vei cunoaste "maestrul" in mod personal, tineti "pupaturile" si ciocolatile pentru acea vreme, vei avea mare nevoie de ele.

| Mieeez666 a răspuns (pentru danut):

Așa fac boss. laughing

| Doub a răspuns:

Da, cred în Dumnezeu.

| Mieeez666 a răspuns (pentru Doub):

Ai o ciocolată.

Răspuns utilizator avertizat
| Mieeez666 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Indiană îi bună? Tu primești un pup de la satan.

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Cred in ăia de sus Elohim din Biblie, deoarece erau mai multi.
Si nu erau zei.
Noi am crezut asta.

| aabaaab3278 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Te referi la presupusa rasa de extraterestri Elohim?

| Dorugar a răspuns:

Eu am ajuns la concluzia ca absolut toti crestinii sunt in proportie de 99; 9 % atei dar nu le place sa o recunoasca sau nu ii duce capul sa contientizeze acest lucru.
Pe planeta Terra exista cel putin 1000 de Dumnezei, si crestinii nu cred decat intr-unul singur, dar nu si in restul de 999!
Pai cum te numesti atunbci cand NU crezi in 999 de Dumnezei?
Nu cumva ateu?

| Gafar_Merdan_1968 a răspuns:

Da, cred în Dumnezeu.
Dumnezeu e unic!

| Holiday a răspuns (pentru Gafar_Merdan_1968):

"Dumnezeu e unic!"

Ca si Harap-Alb, dar ce legatura are?