| Svart a întrebat:

Voi credeti ca exista Dumnezeu?

87 răspunsuri:
| Defreyor20 a răspuns:

Dumnezeu e atit de real incit oamenii nu vor sa creada!

| Svart explică (pentru Mădă0611):

Daalaughing...laughing)).

| Mădă0611 a răspuns (pentru fllu07):

E prea lunga povestea ca sa ti-o zic. Mai, nu inteleg de ce voi va simtiti datori sa vorbiti despre unii si altii. A se observa ca am zis " e ca si cum as incerca sa iti dovedesc ca n-ai dreptate", adica te las sa crezi in ce vrei, am loc de tine, doar voi nu incapeti de altii.
Cu putina gandire logica, ai afla ca zeii nu exista. Te las sa cauti staruitor big grin, a, dar nu e nevoie, pentru ca ai pierde confortul psihic pe care ti-l ofera credinta in ei.

| fllu07 a răspuns (pentru Mădă0611):

Stii, la fel ca tine eu nu am nici o treaba cu nimeni.
dar vreau sa fiu "curat de sangele tuturor oamenilor"...
daca intelegi expresia.

| Ecea a răspuns:

Da. Doar in mintea oamenilor dobitoci.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru Mădă0611):

Tu esti pe luna de aia nu o vezi

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru fllu07):

Eu sunt convins ca exista. dar nu se lasa descoprit de toti care il contesta

ce drama si zeus are problema asta exista dar nu se arata celor care nu cred in el

| fllu07 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Ce o creat zeus

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru fllu07):

Ce o creat dumnezeu

| fllu07 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Tot ce vezi. si nu imi zii ca si zeus o creat tot ce vezi, ca at nu mai are rost discutia.

| ionut0088 a răspuns:

Eu cred ca exista sincer sa fiu...da in inimile noastre nu in realitate

| Mădă0611 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Cand "ie" grele, "ie" grele, n-am pretentii sa inteleaga toata lumea. happy

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru fllu07):

De ce nu are rost ca nu isi convine tie?

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pls fara gramatica limibi romane sunt scarbit de tot ce tine de Romania

| fllu07 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Nu, dar eu am argumete logice si clare care vin in sustinerea afirmatiei ca dumenzeu exista si a creat tot, si daca ti le spun tu le folosesti favoarea zeului tau, zeus, de asta nu are rost.
tu crezi in zeus sau mai stiu eu in cine, doar ca sa ii contrazici pe cei ce se afirma credinciosi in dumnezeu. dar nu ai dovezi sa dovedesti ca zeus exista. tot ce spun eu spui si tu, doar ca zici ca zeus. de asta nu are rost.

| fllu07 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Si sa inteleg ca tu crezi in zeus, dar pe spatele meu?

| huuu a răspuns:

Da

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru fllu07):

Poti dovedi ca exista?

| fllu07 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Da, dar nu imi bat mintea cu tine, ca n'are rost

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru fllu07):

Cat poti dovedi din cea ce afirmi?

| fllu07 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Tot. dar tu contesti, si ii pierdere de vreme.
din moment ce nu crezi de ce imi mai pui intrebari?
sau cumva indoieli, de genu: dar daca exista?

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru fllu07):

Tu afirmi ceva ce nu poti dovedi

| fllu07 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Tocmai ce iti spuneam. tu te folosesti de cuvintele mele, tu nu ai altele? nu ai. incerci sa dovedesti o minciuna cu cuvintele mele. dar zii ce va logic daca zici, nu te lua dupa mine.
de fapt las-o balta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista nu ziceti nu faceti pacate exista bineinteles

| Mădă0611 a răspuns:

Nu direct din hidrogen, dar el a fost primul care a existat.

| Mădă0611 a răspuns:

Da? Si Heliu ce e?

| AnnaMaria27 a răspuns:

Cu siguranta ca DA! happy

| Mamarutele a răspuns:

Sigur ca exista! Scrie si in biblie!

| anca88 a răspuns:

Normal ca exista. daca nu era EL nu eram nici noi si cand o sa murim o sa fim mai siguri.depinde daca ajungem la EL si nu la cei cu cornite