| Svart a întrebat:

Voi credeti ca exista Dumnezeu?

87 răspunsuri:
| chazz a răspuns:

Nu cred, stiu sigur. happy
unii incep sa devina atei din cauza celui "rau" care mijlocul sau pentru. a ne desparti este "spalarea creierului" nu se mai foloseste de pacate ci de credinta. diavolul vrea sa-i pacaleasca pe toti ca nu exista nimeni si nimic.

Numai bine!

| hellchild a răspuns:

De ce intrebi?

| shippuden a răspuns (pentru Mădă0611):

Tu stii ca esti prost

| anonimparol a răspuns:

Voi intelegeti gresit definitia lui dumnezeu poti fi sigura mada0611 ca nu exista nu trebuie sa vezi ca sa crezi explicami cine este isus atunci ce tu ce esti ateu cineva care nu crede in dumnezu cum adica nu ma tu esti o finta speciala vezi lumea de parca nu se poate intampla nimic nu stiu cum poti sa zici asta niciodata cartile nu gresesc pe tot internetul exista atei profetii idoli dar ce credeti cine creat cum am aparut din senin de nicaieri ce gandeste nimeni care nu crede in dumnezeu nu sa si deie seama cine este el

| Zenicide a răspuns:

Foarte bine, in afara de asta nu prea se arata. Stim ca mai scrie carti uneori prin oameni posedati.
Nu, este valabil pentru toti. Univers inseamna "the universe is defined as everything that exists".

| Mădă0611 a răspuns (pentru shippuden):

Si tu esti crestin, restul cuvintelor sunt de prisos.

| shippuden a răspuns (pentru Mădă0611):

Uaaa m-ai lasat stupefiat laughing

| miru2000 a răspuns:

Da...Daca nu ar exista cine acreat pamantul si oamenii? Daca nu ar exista de ce s-au scris atatea carti, de ce s-a inventat biserica...

| Matees_Nicoleta_1998 a răspuns:

Eu cred ca exista. Dar tu CE CREZI?

| alexjucu a răspuns:

EXISTA. Eu cred si voi crede mereu in el si ai voi fi intotdeauna credincios

| Dextererica a răspuns:

EU zic ca EXISTA.Voi nu sunteti credinciosi?

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Atata timp cat vor exista minti inguste va exista si religia.
Credinta este cu totul alta, ea nu trebuie sa tina neaparat de Dumnezeu ori Diavol ori mai stiu eu ce zeu primordial si absolut...
Spre exemplu poti crede trup si 'suflet' (cu tot spiritual tau) in natura, si asta tot o credinta este.
Numai bine.

| Lun3TistURo a răspuns:

Da,logic.

| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu a răspuns:

Normal ca exista, esti ateu?

| djcobra94 a răspuns:

Tu ai facut genetica sau alte materii ce stufiaza functiile corpului? cerceteaza si vezi corpul uman si animal sau structura planetei sau tot o sa vezi k nimic nu este la intamplare! ceea ce e pe pamant nu a aparut din senin. ok a aparut incet da explica-m tu de ce nu a aparut asa din senin viata si pe luna. deci iti raspund la intrebare cu o alta intrebare! de ce dupa moarte corpul de descompune si de ce in timpul vietii nu! vezi cate erori putea aparea in evolutie? deci nici evoluta nu a aparut la voia intamplarii!

| Manuellllaa a răspuns:

Asta este una dintre cele mai stupide intrebari pe care le-am citit vreodata.Du-te la biserica.Bineinteles ca Dumnezeu exista, de aceea existi tu.De accea exista lumea.De aceea exista binele si raul.

| adrian062 a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa crezi, pentru ca daca exista si tu nu crezi, ai cam pus-o.

P.S.Eu nu cred, dar as vrea sa cred ca exista + ca imi place ideea de viata dupa moarte( un fel de viata il plus)

| dyya a răspuns:

Exista! indiferent ca noi credem in el sau nu. poti alege sa crezi ca te-a creat Dumnezeu pentru un scop pe Pamant, sau poti alege sa crezi ca ai evoluat dintr-o maimuta. si daca alegi varianta a doua explica-mi de ce azi nu mai evolueaza maimutele in oameni.

| Svart explică (pentru Mamarutele):

Biblia e doar o carte big grin!

| Mamarutele a răspuns:

Biblia este o carte care ne spune toate intamplarile din Vechiul si Noul Testament. Nu e doar o carte.

| Mamarutele a răspuns:

Eu da.

| FearMaker a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=OXLq7dILcZs
Un documentar despre Terra. daca va uitati primele 5 minute nu il veti inchide:)

| Svart explică (pentru Matees_Nicoleta_1998):

Eu cred ca exista...si il urasc big grin

| Matees_Nicoleta_1998 a răspuns (pentru Svart):

Dc? ti se pare ca totul e impotriva ta?
daca e asa crede-ma asa am crezut si eu intr-o vreme iar acum realizez ca e mai bine sa fi simtit ca cerul cade pe mine, iar acum sa inteleg de ce happy mersi de raspuns tongue

| Crucified a răspuns:

Nu există.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Isus mi-a raspuns rugaciuni, ca si cum va face pentru toti ce se poocaiesc

Din experienta zic ca Lui Dumnezeu ii pasa de cei ce vor sa faca Voia Lui.
Cum a promis in Cuvantul sau, ca Dumnezeu sta departe de pacatosi dar asculta pe cei drepti

Aia e legea, nu ai cum sa o schimbi, happy
Dumnezeu a zis si a infaptuit