| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca Iisus a inviat sau nu?

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut, DA.

| RAY a răspuns:

Nu a inviat nimeni niciodata dar primi crestini au transformat moartea lui iisus intr o victorie.

| DeyCj a răspuns:

Nu, nu cred.Nu cred nici măcar că a existat vreo dată personajul acesta biblic.La fel e și inventatul dumnezeu, de care toți se tem și i se-nchină. Dezgustător.

Răspuns utilizator avertizat
| Aslam a răspuns:

No... nu exista zombii. Cre*s*tinii s-au uitat prea mult la Resident Evil.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Personal, cred în Înviere. Problema este că, evenimentele relatate în Scripturi intră uşor pe tărâmul miticului, existând puține dovezi istorice.