| Axys a întrebat:

Voi credeti in dumnezeu /
?

dar va rog sa nu ma luati la misto si sa raspundeti sincer.

Răspuns Câştigător
| JustSolutions a răspuns:

Dap :]. E ceva logic, daca nu era Dumnezeu, noi de unde apaream? :]. Ai incredere, vine ziua cand iti dai seama singur :].

| RAY a răspuns (pentru JustSolutions):

Faci mai multe afirmati desigur fara a putea dovedi nimic
Dap :]. E ceva logic, daca nu era Dumnezeu, noi de unde apaream?
biologic cu toti am aparut prin sex nu prin interventi divine
Ai incredere, vine ziua cand iti dai seama singur
asta nu poti sti din moment ce esti in prezent nu poti dovedi ca ai dreptate, in concluzie afirmati nefondate

| Xtzf5542 a răspuns (pentru RAY):

Mdaa. De fapt, dupa ce inteleg din numele tau, orice ti-ar spune cineva, tot n-ai crede. Nu-i treaba mea, dar nu inteleg de ce ai mai posta o astfel de intrebare daca esti constient ca nu vrei sa ajungi la nici un rezultat. :-J. Poate ai dreptate. Cat despre partea biologica, si mie mi se pare ceva logic. Da' sigur, a trebuit sa existe mai intai doua persoane pentru a asta. De unde au aparut raised eyebrows?

15 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Cred, dar nu mă închin lui.
Baftă.

| RAY a răspuns:

Nu,absolut deloc nu cred in zeii care au aparut din nimic si au creat universul din nimic

| Emena a răspuns:

Da

| Neverwas a răspuns:

Eu cred ca toate religile contin adevaruri, dar nici o religie nu contine Adevarul...
Deci chestia cu existenta lui Dumnezeu este destul de subiectiva; exista si nu exista, in acelasi timp.

| DeliaDaniela a răspuns (pentru Neverwas):

Ori e alba, ori e neagra. Nu? happy

| Neverwas a răspuns (pentru DeliaDaniela):

Griul exista cu un motiv.

| DeliaDaniela a răspuns (pentru Neverwas):

Asa e, dar sunt unele situatii extreme in care griul nu exista. E ori alb ori negru.
In situatia noastra... D-zeu ori exista cu adevarat, ori nu exista deloc. Asa cum tu, ori te-ai nascut, ori nu. Nu te-ai nascut numai partial. Asa e si d-zeu.

| Dumniezău a răspuns:

Nu.Si cand spun "nu" spun sincer.Nu cred in zei. Zeii sunt cea mai mare prostie inventata vreodata de mintea omului.

| Neberius13 a răspuns:

Tu crezi în zâna maseluta?

| JustSolutions a răspuns:

Nu ma indoiesc nici o clipa dar ma rog mai mult doar cand am probleme

| Chuchk a răspuns:

Omul de la inceput a vrut sa explice fenomenele naturii intamplarii etc... si au iventat acesti zeu atotputernic perfect si totusi inexistent.

| IngerasulMicutz a răspuns:

Da, fara El noi nu am fi existathappy

| LeviaThan666 a răspuns:

Cred... e de ajuns sa crezi in el si esti iertat totusi cum exista un Dumnezeu exista si Satana