| IonutPetre12 a întrebat:

Voi credeti in Dumnezeu? Nu ma refer la partea cu mersul in exces la biserica si din astea.Doar la partea de credinta.

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da

| RAY a răspuns:

Credinta fara fapte egal moarte,asa credinta au si babele care pupa moaste sau pocaiti dar apoi dovedesc prin faptele lor ce persoane parsive sunt,eu unu nu cred in Dumnezeu =e un termen care defineste cv, Dumnezeu poate fii si Brahma dar asta nu inseamna ca esti crestin daca crezi in Dumnezeu,poti fi mulsuman, hindus, budist, panteist, deist etc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da da.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, cred.

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Cum il definesti?

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Răbdător cu necredincioșii, în special cu Ray. laughing

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Asa rabdator sunt si eu cu tine pana te fac mireasa mea

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Oh Ray, tu ai cam multe mirese pe aici...

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Sau maritat toate

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu există indiferent daca crezi sau nu in El!

| gemeni6226 a răspuns:

Da hotarit, desi la biserica merg foarte rar. Consider ca nu mersul la biserica te face credincios ci ceea ce simti, gindesti si faci zi de zi.

| FreddieM a răspuns:

Unii au motive sa creada, altii nu. Eu sunt,, altii"

Răspuns utilizator avertizat
| BlackOldSun a răspuns:

De aceea se numeste ''credinta'' pentru ca NU e ADEVAR!

| RAY a răspuns (pentru BlackOldSun):

Credinta nici nu se vrea a fi asa ceva, credinta este o convingere oarba in lipsa unor dovezi, ei cauta doar explicati suparanaturale care tin de credinta atat, de asta tu ca ateu nu poti intelege un teist nici invers pentru ca percepeti realitatea diferit, tu cauti o explicatie bazata pe dovezi, el pe supranatural, credinta

| Andra9pk a răspuns:

Nu