| DonGiani a întrebat:

Voi credeți în viata de după moarte? Și dacă da. Cum o vedeți? Sincer

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da cred.De asta sunt adeptul SATANAMA(n-are treabă cu Dietrih and friends). Viața după moarte o văd ca pe o eliberare totală din sclavia creștinilor.De când moare omul, de atunci el va fi liber complet și va putea alege ce să facă, unde să se ducă și nu va mai avea nevoie de nimic pentru a trăi.
Nu tu judecată, nu tu frică, nu tu gânduri la cum să faci să-ți asiguri bunăstarea zilei de mâine.Acolo doar gândind le vei avea pe toate.Și asta nu se datorează dumnezo-ului ci se datorează sufletului omului.Normal că fiecare din noi trebuie să ne întărim spiritual pentru a putea fi mai puternici, după moarte, prin asta evoluînd spiritual.De la 0 la maxim posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred. O văd așa cum o prezintă Biblia, alături de Domnul Isus, într-un Oraș (Cetate) nou, alături de cei cei ai iubit curățenia sufletească și de îngeri.

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu.

| Teffan a răspuns:

Onorabilul se va reincarna in popor, in familie.
Individul se renaste ca si copiii copiilor lui, sau ca si copiii nepotilor lui etc.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Teffan):

Deci, tu esti deja reincarnat? Pacat ca nu stim asta sad
Dupa moarte o sa vina judecata lui Dumnezeu, atunci vei cunoaste cu siguranta adevarul, nu reincarnarea happy

| Teffan a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Va cunoaste atunci zeul tau un pumnal dac infipt drept in frunte.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Da, eu cred. O vad in cer, cu Iisus, care a murit si a inviat pentru noi toti happy
Fiindcă* atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. * (Ioan 3:16)

| Anonim000000003333 a răspuns:

O persoană cu numele George Junot spune că atunci când era copil a fost lovit de o maşină. Paramedicii sosiţi l-au găsit fără suflare şi a trebuit să-l resusciteze. El susţine că îşi aminteşte ce simte cineva când este mort, spunând că a ajuns în Rai înainte de a fi trimis după aceea înapoi pe Pământ.

El a povestit prin ce trecuse pentru site-un web al asociaţiei NDERF. ''Vedeam oamenii de pe ambulanţă examinându-mă. Aceştia erau panicaţi fiindcă credeau că deja decedasem. De undeva, de sus, îi vedeam tăindu-mi haina, ascultându-mi inima, după care au încercat să mă resusciteze. În acele momente spiritul meu a plecat şi a rătăcit prin cer, într-un loc în care mi s-a spus că 'nu e timpul tău încă, trebuie să te întorci și să faci ceva important pe Pământ'. Erau voci plăcute, dar hotărâte.

Am revenit încet la ambulanță și am simțit dureri în tot corpul, așa cum nu mai simţisem niciodată înainte. Mi-am dat seama că revenisem la viaţă. Am țipat și am plâns atunci când ambulanța s-a îndreptat în direcția camerei de urgență. Credeam că mă vor părăsi...de atunci în orice clipă îmi amintesc senzaţiile incredibile trăite în lumea de apoi".

Aceste povestiri despre viaţa de apoi sunt surprinzătoare şi incredibile. Pentru mulţi ele dau naştere speranţei că moartea nu este sfârşitul şi că sufletul nostru supravieţuieşte fără învelişul său carnal. Dr. Sam Parnia, directorul departamentului de cercetări intensive şi de resuscitare de la Şcoala de Medicină NONE din New York a declarat recent că : ''Oamenii descriu un sentiment de tranziţie, o lumină intensă şi primitoare care atrage. Ei descriu un sentiment de bucurie faţa de cei dragi, pe care-i întâlnesc, ca şi cum ar fi venit să-i salute. Adesea ei spun că nu doresc să revină la viaţa iniţială. Li se pare atât de confortabil, este ca un magnet care-i atrage şi nu vor să se mai întoarcă''

Dr. Sam a ridicat vălul şi a descris ce se întâmplă atunci când mori descriind procesul ca fiind ceva ''paşnic şi plăcut. Când cineva moare, mintea şi conştiinţa acelei persoane continuă să funcţioneze o bună perioadă de timp. Moartea survine ca o uşurare odată cu convingerea de nezdruncinat că pleci spre o treaptă superioară a existenţei tale, pe care muritor fiind ţi-o imaginai şi ţi-o doreai'', titrează dailystar.co.uk.