| Angelofdarkness862 a întrebat:

Voi cum credeti ca arata paradisul?

Răspuns Câştigător
| DariaAlina a răspuns:

Cred că Paradisul este locul fără de griji, în care atingem fericirea absolută și în care fiecare om este considerat perfect cu toate imperfecțiunile sale. Nu te simți singur și este un loc unde ești liber- un loc în care cunoașterea absolutului este limitată pentru că devenim atotștiutori. Lucrurile materiale nu mai au valoare, suntem mai buni, mai spirituali.

27 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Vom umbla pe strazi de aur, vor fi cladiri facute numai din pietre scumpe, pretioase, vor fi copaci care vor face in fiecare luna un alt rod, flori minunate, apa ca cristalul, splendori, lucruri pe care ochiul nu le-a văzut, urechea nu le-a auzit şi la inima omului nu s-au suit.

Apache
| Apache a răspuns:

Paradisul tau nu o sa fie tot una cu paradisul meu

| mgtow a răspuns:

Camioane, tiruri si trenuri asa pot sa manevrez ce vreau eu: pai cam asa e paradisul fiecaruia daca se spune ca nu o duci rau atunci poti sa faci ce vrei dar sa se incadreze in legile lui Dumnezeu.

| Inferno a răspuns:

Paradisul este locul pe care fiecare indivit si-l imagineaza diferit.

| danay72 a răspuns:

Asa cum e descris in Biblie. Toti oamenii vor fi tineri si fara boala, vor fi perfecti fara probleme, vor avea tot ce vor dori si nu le va lipsi nimic.Pamantul nu va mai fi poluat totul va fi perfect ca in gradina Eden.Isaia65:20-25,Isaia11:6-9,Psalmul145:16,psalmul72:16,isaia33:24,ioan5:28,29,Iov33:25.

| DariaAlina a răspuns (pentru danay72):

Scrie că pământul nu va mai fi poluat? Chiar scrie asta? happy

| DariaAlina a răspuns (pentru danay72):

Glumesc. :p

| danay72 a răspuns (pentru DariaAlina):

Apocalipsa11:18 vorbeste ca Dumnezeu ii va distruge pe cei ce distrug pamantul, deci Dumnezeu are in vedere salvarea pamantului de poluarea facuta de oameni.

| DariaAlina a răspuns (pentru danay72):

Bine. Mulțam. happy

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

72 de virgine care sar pe tine.

| 4b a răspuns:

Perfect...

| Arrum a răspuns:

Dar, dupa cum este scris:"lucruri pe care ochiul nu le-a văzut, urechea nu le-a auzit şi la inima omului nu s-au suit, aşa sunt lucrurile pe care le-a pregătit Dumnezeu pentru cei ce-L iubesc." 1 Corinteni Capitolul 2 versetul 9.
http://www.youtube.com/watch?v=gub5uaiT3fo va va prinde bine daca il vizionati.

| AikkoxD a răspuns:

Alături de persoana iubită. Atât.

| Polaris a răspuns (pentru AikkoxD):

Credeam că de semințe. sad

| AikkoxD a răspuns (pentru Polaris):

Bine. Alături de persoana iubită mâncând seminţe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum si-l inchipue fiecare.Deci e functie de imaginatia fiecaruia.Am insa in vedere ca paradisul poate avea orice locatie, nu numai in cer.

| DariaAlina a răspuns (pentru anonim_4396):

Și așa happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DariaAlina):

Da,si asa cum crezi tu, cu 2 mici observatii:1. Daca devenim atotstiutori, cunoasterea absolutului nu poate fi limitata:2. Daca lucrurile materiale nu mai au valoare, in mod obligatoriu suntem mai buni.

| DariaAlina a răspuns (pentru anonim_4396):

Devine limitată din moment ce știm totul. Asta este și ideea :p

| anonim_4396 a răspuns (pentru DariaAlina):

In privinta cunoasterii, totul nu poate avea limite. Explica-mi cum poate avea cunoasterea limite.

| DariaAlina a răspuns (pentru anonim_4396):

D-asta este Paradis. ( din punctul meu de vedere, o imagine pur subiectivă a Paradisului )winking

| DariaAlina a răspuns (pentru anonim_4396):

Utopic, știu

| anonim_4396 a răspuns (pentru DariaAlina):

Deci, am cazut la pace.Cu bine.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Daca ar exista intr-adevar, presupun ca paradisul fiecaruia ar fi format din locurile cele mai frumoase. In "Supernatural", intr-un episod, a fost prezentata aceasta idee si mi s-a parut cea mai realista si cea mai buna. Pacat ca nu avem certitudini privind existenta lui. Dar daca nu ar exista ar arata asa, ca un mare nimic, stii la ce ma refer.

| roZatoare a răspuns:

Ciocolata.......ciocolata peste tot

| 123branzapute123 a răspuns:

Frumos...