| sorinel4 a întrebat:

Voi cum tineti post?

Răspuns Câştigător
| Ozanaf a răspuns:

Conform cu Matei 6:16-18 "Când postiţi, nu vă mai luaţi o înfăţişare tristă ca ipocriţii, căci ei îşi schimonosesc feţele ca să arate oamenilor că postesc. Adevărat vă spun că şi-au luat deja răsplata din plin. 17 Dar tu, când posteşti, unge-ţi capul şi spală-ţi faţa, 18 ca să nu le arăţi oamenilor că posteşti, ci Tatălui tău, care este în ascuns. Atunci Tatăl tău, care vede în ascuns, te va răsplăti."

| Jardelin a răspuns (pentru Ozanaf):

Asa, si? Tu crezi ca eu miercurea, vinerea si in alte posturi de peste an sint trist si am fata schimonosita?

| Ozanaf a răspuns (pentru Jardelin):

Versetele se referă la faptul că nu trebuie să ținem post de fățărnicie. Nu cred ca miercurea si vinerea ești trist si ai fata schimonosită. Eu doar ti-am spus cum trebuie să ținem post conform Biblie.

| Jardelin a răspuns (pentru Ozanaf):

Si eu sint de acord cu tine, pentru ca nu ai zis rau. Insa am avut impresia ca vrei de fapt sa-i ataci pe acei crestini care tin post dupa rinduiala bisericii lor. Scuze!

| Ozanaf a răspuns (pentru Jardelin):

Nu-i nimic. Mult succes!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Ozanaf):

Nu cum trebuie ci cum tii tu post, vezi ca e pacat sa minti! nici nu stii definitia postului si nici cand a fost instituit

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Isaia58:5-7

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ce-ai inteles din raspunsul castigator?

| PedoBarbie a răspuns:

Nu ţin.
Nu sunt religios. Sunt ateu.

| andrei1237 a răspuns:

Fara cuvinte injurioase si fara mancaruri care contin carne, oua si branza.

| Bøøgey a răspuns:

Obligat.

Întrebări similare