| Fineness a întrebat:

Voi cum va imaginati raiul si iadul?

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Raiul:Nori pufosi, ingeri cu pene de gasca, plictiseala, virgine, toata lumea bea apa plata, ling icoane, si Big Boss sta la bere cu Moise etc.
Iadul: Satan pe un tron de prezervative, Saddam si Ceausescu danseaza cu fuste mini si sutien din nuci de cocos, rauri de bere, balti cu vodka, pe Elena Ceausescu facand streaptese pentru Azazel etc.
Dar tu?

17 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Rai - copilasi cu mini doage de butoi aurite pe cap, totul alb si pufos, sfinti care se bat in aureole, inorogi care se caca Nutella, ambrozie si nectar peste tot, televizoare care arata cum se fring pacatosii in iad, trenuri speciale care duc in iad, unde cei din iad o sa bea apa in fata celor din iad si sa le faca pofta, schingiuirea celor din iad de catre cei din iad prin alegerea la ce aparate de tortura sa fie pusi unii, tombole ca sa ii arati unuia din iad ce pierde in rai, sa ploua cu mancarea ta favorita in fiecare zi ca si in Sunny with a chance of meatballs, sa nu exista menopauza, impotenta, prostata si toti sa fie super modele de costume de baie, tipii sa stea pe sanii lui Eva(eu as vrea pe Longoria) si fetele pe pectoralii lui Avram.

Iad - Gratare peste tot, rauri de bere, cascade de vodka, plaje de nudisti peste tot, Marilyn Monroe sub un ventilator gol, dar goala, Jenna Jameson aplecandu-se dupa o moneda lipita de asfalt, si ea tot goala, tunuri de basi, o plaja de scene unde canta toate formatiile, eu beau vodka din cornul lui Azazel si joc barbut cu Belzebut, porci la protap, arderea podelei raiului sa prindem pe cei de acolo si sa ii chinuim, inlocuirea podelei cu sticla sa vedem sub fustele bunaciunilor de maicute, taierea gardului de aur a raiului si amanetarea sa pentru bere, fete cu standarde scazute, LCD de 3, 8 metri peste tot ca sa vad ce programe vreau si LSD ca sa ma uit mai bine la LCD-uri, strazile sa fie facut din fata dusmanilor mei sa ii calc pe fata incontinuu, tipari electrici sa le intre pe fund salamistilor de manelisti, sa ii socheaza si sa le si manance organele, dar ele sa se regenereze ca sa fie mancati incontinuu, o caleasca trasa de cai de foc, coliere din urechile dusmanilor mei sa fie de cumparat si sa fie facute pe loc, creme pentru protectie solara pentru 10.000 grade.

Revin eu cu o completare mai tarziu, se poate observa "unde vreau sa petrec vesnicia".

| negru30 a răspuns:

Dumnezeu cu mila

| CandyTetris a răspuns:

Nu pot sa mi-l imaginez. Unii spun ca e tot aur si lumina, altii spun ca-i nori si puf, eu vad raiul ca pe un sentiment:fericire. Fericirea pe care inca nu am vazut-o si nici nu visez sa o vad pe pamantul asta...

| RockaruL a răspuns:

În rai îngerii cântă rock, sfinţii asculta black metal...
În iad e călduţ şi mi-o trag cu diavoliţele.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Eu cred ca nu exista.Eu cred in reincarnare :X oMG laughing ce intrebare puseshi madam`rolling on the floor

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Eu cred ca nu exista.Eu cred in reincarnare oMG laughing ce intrebare puseshi madam`rolling on the floor

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Eu nu cred ca exista raius si iadus laughing omg eu cred in reincarnare big grin :X

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Raiul : urat

Iadul: frumos smug

| alina58 a răspuns:

Foarte buna intrebarea, ma face sa imi amintesc de niste versuri: "daca ajung in rai va tai penele, daca ajung in iad va cer un foc"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raiul e cand ai banii da multi iadul e cand nu ai e dramatic nu isi doresc acum cu raiul din biblie el exista da din pacate doar in biblie real nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raiul... ceva mai mare ca o catedrala,mult mai mare,cu un acoperis din sticla in care sa se oglindeasca lumina. Podeaua,de un alb imaculat si peretii la fel albi. O multime de oameni stand pe scaune tot albe,imbracati cu camasi de noapte curate si ingeri,o multime. Si undeva,un tron pe care sa stea Creatorul.
Cam asa as vrea eu sa fie. laughing
Si iadul...o lume in intuneric, fara cazanele in care sunt bagati oameni sau serpi si viermi mancandu-i si chinuindu-i pe oameni, doar intuneric. Asta este versiunea imbunatatita a mea a iadului. laughing

| Block240 a răspuns:

Eu sunt ateu, nu`mi imaginez nimic.

| 0796921714h a răspuns:

Mintea omeniasca nu poate inchipui frumusetea raiului sau chinul iadului.da ori cum ele au fost descrise

| 0796921714h a răspuns:

Daca vrei til descriu asa cum am citit

| Mrask a răspuns:

Eu imi imaginez raiul ca pe un loc luminos, cu multe culori, izvoare, strazi de aur, campii, ingeri imbracati in alb, cantece, o atmosfera de pace, fara griji,intelegere, iubire si o fericire in suflet pe care n-am fi putut vreodata sa o simtim pe pamant si nu se compara cu nici un fel de placere de pe pamant cum ar fi bautura, distractia, sau placerea sexuala. insa idul este contrarul. in iad cred ca simti numai frica, groaza, disperare, etc Frica de acolo este mai groaznica ca aceea frica de moarte pe care o ai pe pamant cand o masina e cat pe ce sa te calce sau ca si cand te urmareste un criminal. te gandesti la cel mai groaznic moment care ti s-a intamplat in viata ta, il inmultesti cu 1000 si cred ca atunci ai idee despre frica pe care o simti in iad.cat despre aspect cred ca e numai un gros de intuneric, miros de carne arsa, foc, pucioasa, o caldura puternica care te-ar ucide daca ar fi pe pamnat. Multe creaturi ingrozitoare care au o rautate mai mare ca a oricarui om de pe pamant si care te pazesc sa nu iesi din groapa in care arzi sau cazanlaughing cred ca acolo nu ai liniste, te simti obosit pana la maxim, te mananca viermii, ti-e sete - toate simturile sunt ca si pe pamant dar numai ca nu poti muri.si ce te face sa fi si mai ingrozit cred ca este tipatul oamenilor. Imaginati-va cum tipa un singur om cand este ars de viu dar miliarde de oameni. dar cel mai infiorator lucru pe care il simti in iad, si cu acesta vreau sa inchei, este deznadejdea; odata ce ai ajuns acolo nu mai ai nici o speranta, nici macar una...