| CinevaAnonimă a întrebat:

Voi cum va iubiti parintii? Ca sarea sau ca zaharul?

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Sare, zahar, sunt cuvinte, care pot fi aplicate diferit. Cu siguranta, e nevoie de sare in supa, nu de zahar, daca faci aluzie la povestea cu „sarea in bucate" dar si in ceai e nevoie de zahar sau miere, pentru a fi bun gustul.

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ca otetul. Nu degeaba numele mamei mele e inscris in telefon (pentru sotia mea) ca "So-acra". happy happy
Glumesc, desigur.

| Superior a răspuns:

Eu imi iubesc parintii mai mult decat sarea sau zaharul, pot trai si fara ele happy

| iurii75 a răspuns:

rolling on the floor
E nevoie de echilibru, altfel va fi fie prea dulce fie prea sărat. happy

| drutzix a răspuns:

Cred ca imi iubesc parintii mai mult decat niste condimente pe care le cumpar cu 1 leu.

| cristi202 a răspuns (pentru drutzix):

O fi sarea ieftina de-un leu, dar si daca n-o ai in mancare... Sigur nu ai auzit de basmul "Sarea in bucate", de unde si cred ca porneste intrebarea, pentru ca tot despre iubirea parintilor e vorba si acolo.

| drutzix a răspuns (pentru cristi202):

Stiu basmul, am facut o gluma.

| cristi202 a răspuns (pentru drutzix):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe pe Părinți Tre' să-i iubești pentru că te-ai crescut!
Apoi, depinde dacă-i iubești Că oameni/Că persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele,dar mai mult zaharul daca ar fi sa aleg.

| Luizaaa a răspuns:

Ca sarea