| Xenoverse a întrebat:

Voi mai credeti in Dumnezeu? Eu nu mai cred in asa ceva, acum sunt doar un ateu care nu crede in dumnezeu, extraterestri etc.

Eu cred ca noi traim pe pamant din intamplare.

21 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ce treaba au extraterestrii?

| RAY a răspuns:

Pe bune din intamplare, ce legatura au aliens cu dumnezeu

| Plato a răspuns:

Da.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu cred ca am crezut vreodata desi cand eram mic m-au dus la biserica. Din pacate povestea aia nu are sens si ca sa fiu sincer nu m-a indepartat de Zei logica cat au faut-o reprezentatii lor pe pamant.

| pagliaci a răspuns:

Sunt ateu, cred in extraterestri. Nu au legatura.

| ywar a răspuns:

Ca la mai toti tinerii cu mintea pierduta, raportarea la Creator este o intamplare sau cel mult o fatalitate, poate chiar o superstitie.
Dumnezeu nu este o superstitie, nici fatalitate, nici extraterestru. In fiecare dintre noi exista o parte luminata si o parte intunecata. Din pacate la voi tinerii din ziua de azi acest ateism a devenit o moda, o expresie a miserupismului - in forma continuata. De ce nu credeti in Dumnezeu? Simplu. nu va puteti raporta la ceva stabil, firesc, natural. La voi "a trai", este expresia unui "las-o asa", "merge asa" sau a modernul "pla mea".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extraterestrii = fenomen ce poate fi dovedit prin stiinta.
Dumnezeu/sau alti zei = fenomen ce se bazeaza pe fantezie, povesti existenta lor nu se poate dovedi prin fapte reale., decat increderea oarba

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Ce legatura au extraterestrii?

| sabin89 a răspuns:

Ştiu si eu ce să zic...

| FrankRibery70 a răspuns:

Ma pregatesc de paste

| Steregoi a răspuns:

Crezi in zeul grecesc numit Haos.

| Petru199 a răspuns:

Crezi că pămîntul este creat la întîmplare? Chiar crezi că tot ce există pe pămînt este la întîmplare? Exista o dovada reală care din păcate mulți doresc cu conștiință sau fără conștiință să îndepărteze adevărul, dumnezeu l-a trimis pe fiul lui pe pămînt pentru păcatele săvîrșite de omenire, avem cartea BIBLIA care este scrisă de proroci cărora lea vorbit dumnezeu. Nu sunt cel mai credincios si nici cel mai păcătos, dar știu că dumnezeu există. Dacă îți este greu să citești BIBLIA poți să privești filmul serial Biblia sunt undevai 14 serii, sunt sigur că îți vei schimba radical conștiința referitor la credință, nu mai credeți in toate prostiile luate din filme americane. Chiar credeți că dacă sunt autorizate nu duc lumea către nedreptate? Sper că ți-am fost de folos, o zi bună.

| Theo94 a răspuns:

Crezi ca nu ar exista viata extraterestra? De ce?

| Nilsson a răspuns:

Nu-i mai inteleg pe atei, nu recunosc existenta lui Dumnezeu chipurile ca nu au dovezi dar cred cu toata taria in extraterestri desi n-a vazut nimeni vreunul.

Eu nu cred ca traim ca urmare a unui sir de intamplari, viata este mult prea complexa si fascinanta. Daca viata aparea in urma unui sir de reactii chimice aleatorii oamenii de stiinta ar fi descifrat pana acum in ce mod s-a petrecut acest lucru dar nu ar nimeni niciun habar.

| oz_1736 a răspuns:

Inca nu ai avut necazuri. Atunci vei vedea tu, ce inseamna Dumnezeu. Sa te duca o asistenta de mana spre sala de operatie, unde te asteapta un doctor care ti-a dat 10% sanse de supravietuire. Un doctor dintre cei mai buni, care a refuzat orice atentie, dar totusi te opereaza pentru experienta lui personala. Si sa traiesti

| Mircea08 a răspuns:

Ateii
Ce curioşi îmi par ateii
Sfidând pământul, cerul, veacul,
Imploră-n disperare zeii
Atunci când văd c-au dat de dracul.

| RAY a răspuns:

| Mircea08 ce curios imi par crestini impartiti in 4000 de secte,culte,religi dar fiecare se vrea a fi singura religie perfecta,iar crestini se urasc intre ei dar sunt religia iubiri,tu vorbesti de dracu cand religia domina europa era iubire si pace? crestinismul sa raspandit prin sabie,ce iubire, crezi in dumnezeu din interes sa ai parte de viata viitoare, crezi din interes, cred ca crestini nu ar vrea sa dea ochii cu dumnezeu la cat de ipocriti sunt de asta pleaca la medic, sa evite asta

| RAY a răspuns:

| Xenoverse iar tu nu te da ce nu esti, esti sectanct care face voluntariat la o secta, ce ateu habar nu ai ce e aia

| Mircea08 a răspuns (pentru Mircea08):

Celor care confunda "bolta" cu "balta" :
1) Crestinismul este ceva despre care ateii nu au habar
2) Religiile crestine (pe care ateii le confunda cu crestinismul) sunt acelea pe care slujitorii lui satana le tot dau de exemplu prost (pe buna dreptate) pentru a face pe oameni sa creada ca acele religii compun crestinismul si ca de fapt crestinismul e cava rau.

Nu am scris asta nici pentru atei si nici pentru slujitorii lui satana, deoarece acestia isi fac treaba lor si nu vor inceta acest lucru. Eu am scris pentru credinciosi, ca nu cumva, luati de val, sa creada si ei ca religiile crestine formeaza biserica lui Iisus. Ele se numesc crestine asa cum si PNTCD se numeste crestin, dar in interiorul lor sunt oameni manipulati fiecare in functie de dogma religiei lor. Sfatul meu este ca fiecare sa studieze EL SINGUR Evanghelia si sa nu mai plece urechea la altii

| RAY a răspuns:

Nilson a crede nu inseamna cunoaste,poti crede in orice lucru este doar credinta atat, un ateu poate sa creada sau sa nu creada in orice vrea,ateismul este doar lipsa credinteti intr-un creator, zeitate, divinitate atat, nu crezi in intamplare dar crezi ca a aparut un zeu sau a existat dintodeauna si a creat totul din absolut nimic, pai asta cum se numeste? crezi pentru ca te ajuta la greu, iti promite viata vesnica de asta crezi in iisus

| RAY a răspuns:

Mircea08 multi crestini nu au citit biblia in viata lor, sunteti impartiti in 4000 de religi, secte, culte si tu spui ca cica ateu nu au habar, nici voi nu aveti habar ca daca ati avea nu ati interpreta biblia in 4000 de feluri, aaaaa religi crestine sataniste tu auzi ce aberati scrii, care e religia aia crestina? cauti scuze pentru cruciade, si ca ati omorat oameni nevinovati pentru aur, tu ai scris ca sa faci propaganda sectancta