| anonim_4396 a întrebat:

Voi observati diferenta dintre cinematografia rusa, care pune accentul pe ortodoxie si apropierea omului de Hristos, si industria masonica de la Hollywood? Rusii promoveaza ortodoxia in filme, in timp ce noi ne laudam in lume cu mizerii " De dupa dealuri

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

Din cate stiu, Rusia este cea mai credincioasa tara din lume si la sfarsit poporul rus va ramane cel mai fidel Domnului.

| dolceromania a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Si cu Israelu ce facem? Oare nu scrie ca aceasta tara va fi inconjurata de tot pamantul pentru o a distruge.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu cred că o doză mai mare de ipocrizie este un motiv de laudă.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu îi iubește pe oamenii din toate națiunile.Isaia2:2-4. De fapt, conform Bibliei, poporul său este format din toata lumea, nu numai din Rusia sau Europa de Est. Asa cum se arata în Faptele 10:34, 35 acest popor ii poarta numele.

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca n-am vazut destule filme rusesti... cele pe care le-am vazut eu n-aveau legatura cu religia.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Am invatat la scoala ca ortodoxia este o secta desprinsa din crestinism.
Iar crestinismul este o secta desprinsa din Iudaism.
Iar iudaismul a plagiat religiile egiptenilor, babilonienilor, canaanienilor si sumerienilor.
Domnul de istorie a spus ca dumnezeul Yahveh a ucis 24 de milioane de oameni si Satana doar 10. (copiii lui Iov)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si de fapt masoneria e controlata de evrei, adica poporul lui dumnezeu, jegosul ala de iehova e inselatorul omenirii si liderul banilor, ei gasind o noua modalitate de a-l denigra pe Satan.

| Făgăraş a răspuns:

Buna seara! Ai mare dreptate Roty! Si marile companii, unde am avut onoarea sa lucrez, unde se pune accentul pe profit si pe bani, moralitatea, religia este trecuta cu vederea... ceva tabu! Dar sa stii, ca, chiar daca sistemul este unul diabolic, mai sunt oameni buni si acolo! De exemplu am avut o icoana si domnisoara carea facea trainingul cu noi, a luat-o la ea pep birou si nu am mai zis nimic de ea! Sa o ajute Maica Domnului!
Iar noi, la un moment dat in viata, daca vrem sa scapam de mediocritate, va trebuie sa fim pusi in fata alegerii sau respingerii lui Hristos!

| IisusChrist0s a răspuns:

Crestinismul este o boala.
Se poate trata.