| OctavianDanielMaria a întrebat:

Voi pentru ce va rugati la zeul iudeu?

15 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Nici eu nu inteleg de ce se roaga, sa repeţi intr-una, zi de zi aceiaşi rugaciune ca papagalu isi pierde farmecul si devine un automatism, e ca si cum cineva iti zice "Multumesc", si tu ii spui "Cu placere", ce rost mai are? Nu mai are nici o valoare cand o spui doar sa fie spusa... S-o fi saturat si Dumnezeu sa tot auda "Tatal nostru"... Da gata dom'le am prins ideea, mai tăceţi naibi odata si lasa-ti-ma in pace ca sunt si eu cu femeia mea Maria aicia pe plaja in Hawai laughing

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Majoritatea romanilor se roaga in momentele in care nu gasesc rezolvari la problemele lor. laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu pentru ce ai sta de vorbă cu omul pe care îl iubești? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

A încercat să facă o analogie.a încercat doar

| Antisistem11 a răspuns:

Iarba rea nu piere repede.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Antisistem11):

Eu cred ca asta e mai vechi decat Big Bangul, sincer... rolling on the floor

| nicucostea855 a răspuns:

Vezi rugaciunea model "Tatal nostru" la Matei capitolul 6.

Răspuns utilizator avertizat
| nicucostea855 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

In rugaciuni putem include orice este in armonie cu vointa lui Dumnezeu. Mai spune ca ne putem exprima ingrijorarile. In rugaciuni putem sa adresam si multumiri si laude la adresa lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| nicucostea855 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cere sa primeasca multumirile, laudele.