| Vernusio a întrebat:

Voi sunteti credinciosi?(curiozitate)
Credeti in Dumnezeu? De ce da? De ce nu?

25 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut. Fiindca este Fiinta Suprema, fiindca este TATA.

| RAY a răspuns:

Nu, pentru ca din nimic nu apare nimic, nu poate aparea ceva complex care sa creeze miliarde de galaxii, adevarata intrebare e cei care cred sunt credinciosi? eu unu cred ca nu, sa fim seriosi, Romania nu e deloc o societate de bunatate, ematie, iubire etc

| Mihai4455 a răspuns (pentru RAY):

La fel e și la voi cu teoria evoluției din nimic apar toate

| RAY a răspuns (pentru Mihai4455):

Sunt convins ca habar nu ai ce inseamna teoria evolutiei

| Mihai4455 a răspuns (pentru RAY):

Big Bang-ul (engl. Big Bang, marea explozie) este modelul cosmologic care explică condițiile inițiale și dezvoltarea ulterioară a Universului. Acest model este susținut de explicațiile cele mai complete și corecte din punct de vedere științific. Termenul de Big Bang, în general, se referă la ideea că Universul s-a extins de la o singularitate primordială fierbinte și densă acum aproximativ 13 miliarde de ani.

„Teoria Big Bang" este modelul care explică apariția materiei, energiei, spațiului și timpului, altfel spus a existenței Universului. Această teorie încearcă să explice de ce universul se extinde permanent încă de la apariția sa, și de ce pare a fi uniform în toate direcțiile.

| RAY a răspuns (pentru Mihai4455):

Copy paste

| Mihai4455 a răspuns (pentru RAY):

Logic că e copy pastehappy

| Tetrahidroxoaluminat a răspuns (pentru RAY):

Dumnezeu este nemărginit mai presus de mintea şi logica omenească. Sfinții Părinți au explicat lucrurile ce ar putea fi înțelese într-o oarecare măsură, pe baza Sfintei Scripturi. Hristos a zis: "Cel ce are urechi de auzit să audă".

| RAY a răspuns (pentru Tetrahidroxoaluminat):

Tu vrei ignor?

| Tetrahidroxoaluminat a răspuns (pentru Tetrahidroxoaluminat):

Ray, ce nu te multumeste?

| RAY a răspuns:

Tetrahidroxoaluminat tu nu intelegi ca nu am nevoie de indoctriarea ta religioasa

| Freya1 a răspuns:

Da.Ii mult de explicat de ce

| Mclaren12 a răspuns:

Ce de îndoctrinați pe aici laughing
Cum să crezi în ceva absolut imposibil fizic și despre care înșiși creatorii religiei care-l venerează (teoretic) au recunoscut că l-au inventat? Dacă eu aș inventa acum o religie și un zeu total anapoda care n-are nicio legătură cu realitatea, tu ai crede în el? Cam așa era și atitudinea păgânilor față de creștinism, în urmă cu 2000 de ani.

| drutzix a răspuns:

Nu, pentru ca nu a dovedit nimeni ca exista.
Mai sunt si alte motive minore dar asta este principalul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt credincioasă și cred în Dumnezeu. El este mereu acolo pentru nou...vara trecută am avut o problema foarte gravă din care am crezut că numai scap și cu ajutorul rugăciunilor, ..mersul la Biserica s-au întâmplat minuni. Da cam asta e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare e asta? Cum sa nu cred in D-zeu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. De ce? Degeaba as scrie ca oricum intra pe o ureche si pe alta iese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Da.

| leapșa a răspuns:

Neah... Siii cam atatica am de zis.

Răspuns utilizator avertizat
| CarolineF a răspuns:

Da. Pentru că El mi-a schimbat viața, mie și multor oameni într-un mod minunat. Îi simt prezenta și dragostea in fiecare zi, chiar și atunci cand nu inteleg anumite incercari din viata prin care trec știu că toate lucrurile lucreaza spre binele celor ce-l iubesc pe El.

| Dęnįsª a răspuns:

Eu cred in El. De ce? Pai daca crezi in el si te rogi la el, cand va fi greu o sa ai parte de un sentiment care te duce la gandul ca poti. Daca nu crezi nu cred ca o sa fie bine... nu stiu ce sa zic ca nu am patit asa ceva happy. Sper ca te-am ajutat!